Socialinė kampanija „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“

Įgyvendinta 2022 m. 

 

Kampanija siekiama atkreipti suaugusiųjų (ypač tėvų/globėjų) dėmesį, kaip atsitiktinai pasakyta frazė ar nuolat kartojami žodžiai gali paveikti vaikus. Ir padrąsinimas, ir įžeidimas vaikų širdyje gali likti visam gyvenimui – net ir suaugus prisimenami įkvepiantys, palaikantys, nuraminantys žodžiai, o menkinantys, užgaulūs pasisakymai sužeidžia labai ilgam.

 

 

Girdėdami, kad yra mylimi ir reikalingi, kai yra atidžiai išklausomi, o į jų problemas reaguojama  rimtai, tiek mažamečiai, tiek paaugliai jaučiasi saugūs ir vertingi. Tai padeda kurti pagarbius ir patikimus santykius. Geri santykiai stiprina vaikų motyvaciją ir psichologinį atsparumą, ugdo savivertę, mažina konfliktų, skatina bendradarbiavimą.

 

Gėdinimas, kaltinimas, nuolatinis kritikavimas, lyginimas ir nuvertinimas, gąsdinimas, rėkimas, nusivylimo demonstravimas ne tik nepadeda pakeisti vaikų elgesio, bet ir trukdo kurti stiprų ryšį – gilina konfliktus, skatina vaikus atsiriboti, užsisklęsti nuo tėvų.

 

AMŽIAUS TARPSNIŲ YPATUMAI IR RYŠIO STIPRINIMAS SU VAIKU

 

⊙ DAŽNAI TĖVŲ NAUDOJAMOS FRAZĖS, KURIOS ŽEIDŽIA VAIKUS

 

⊙ KAIP ELGTIS ĮTEMPTOSE IR KONFLIKTINĖSE SITUACIJOSE?

 

⊙ KAIP NUSIRAMINTI (PAGALBA SAU IR VAIKAMS) IR PAGARBIAI BENDRAUTI?

 

⊙ EMOCINĖ PRIEVARTA IR JOS PASEKMĖS

 

 

„Tėvų linijoje“ (8 800 900 12) pasitarkite su psichologu, kaip atpažinti ir suvaldyti stiprias emocijas, kaip nusiraminti ir reaguoti konkrečioje situacijoje, kaip suprasti vaikų elgesį ir savijautą. Konsultacijos – nemokamos ir anoniminės. Skambinkite tiek kartų, kiek reikia, darbo dienomis 9-13 val. | 17-21 val. Antradieniais 17-21 val. ir rusų kalba. Daugiau informacijos: www.tevulinija.lt 

 

Socialinės kampanijos atidarymo renginys – konferencija „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“, tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas: https://youtu.be/aLbsCdUO58E

 

Socialinę kampaniją „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“ sukūrė reklamos agentūra „Sons & Daughters“, Paramos vaikams centrui įgyvendinant projektą „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir intervencijos paslaugų modelis“, kurį remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

 

SOCIALINĘ KAMPANIJĄ FINANSUOJA:

 

INFORMACINIAI RĖMĖJAI: