Paskelbta: 2022 11 09

Konferencija „Vaiko dalyvavimas baudžiamajame procese: teisiniai ir psichologiniai aspektai“

Siekiant užtikrinti vaiko, dalyvaujančio baudžiamajame procese, saugumą ypatingai svarbus skirtingų institucijų bendradarbiavimas, dėmesys vaiko poreikiams ir efektyvi psichologinė pagalba. 

Konferencijoje „Vaiko dalyvavimas baudžiamajame procese: teisiniai ir psichologiniai aspektai“ teisėsaugos, vaiko teisių apsaugos ekspertai ir psichologai aptars tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes, pasidalins darbo su vaikais ir šeimomis metodais, apžvelgs seksualinių nusikaltimų tyrimus, pateiks įrankių kaip specialistams pasirūpinti savo emocine būsena. 

Konferencijoje bus pristatyti Generalinės prokuratūros ir Paramos vaikas centro įgyvendinto projekto „Kartu galime apsaugoti ir padėti“ rezultatai, diskusijos metu bus kalbama apie sklandesnio institucijų bendradarbiavimo perspektyvas. 

PROGRAMA

Konferencija vyks: 2022 m. lapkričio 24 d. 9.00-15.00 val. viešbutyje „Holiday Inn Vilnius“ (Šeimyniškių g. 1, Vilnius) ir tiesioginė transliacija internetu. 

Tiesioginės transliacijos nuorodos bus atsiųstos užsiregistravusiems dalyviams. 

Skirta: su vaikais dirbantiems specialistams – prokuratūros ir policijos pareigūnams, teisėjams, psichologams, psichiatrams, socialiniams darbuotojams, vaiko teisių apsaugos, mobiliųjų komandų specialistams, ugdymo įstaigų atstovams ir kt. 

Dalyvavimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas. 

Registracija: https://forms.gle/K1yqCKi97Y6fmdzUA 

Visiems dalyviams, tiek dalyvaujantiems „gyvai“, tiek internetu, bus el. paštu atsiųsti ne vardiniai pažymėjimai.

Kilus klausimams: pvc@pvc.lt 

 

ORGANIZUOJA: Generalinė prokuratūra ir VšĮ „Paramos vaikams centras“

FINANSUOJA: Europos komisija

Konferencija yra dalis projekto „Kartu galime apsaugoti ir padėti, kurio tikslas – skatinti ankstyvą nuo smurto nukentėjusių vaikų atpažinimą ir užtikrinti jų apsaugą, atsižvelgiant į specifinius vaikų poreikius baudžiamojo proceso metu, taip pat teikti jiems kompleksinę pagalbą. Projektą įgyvendina Generalinė prokuratūra ir VšĮ „Paramos vaikams centras, finansuoja Europos Sąjungos teisių, lygybės ir pilietybės programa (2014–2020 m.).

Už šiame tekste skelbiamą informaciją atsakingi tik projekto įgyvendintojai. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės už šios informacijos naudojimą.