Paskelbta: 2022 11 25

Konferencija „Vaiko dalyvavimas baudžiamajame procese: teisiniai ir psichologiniai aspektai“ | Vaizdo įrašas

Siekiant užtikrinti vaiko, dalyvaujančio baudžiamajame procese, saugumą ypatingai svarbus skirtingų institucijų bendradarbiavimas, dėmesys vaiko poreikiams ir efektyvi psichologinė pagalba. 

Konferencijoje „Vaiko dalyvavimas baudžiamajame procese: teisiniai ir psichologiniai aspektai“ tiek teisėsaugos, tiek vaiko teisių apsaugos ekspertai ir psichologai pabrėžė, kad nėra kito būdo padėti vaikams – tik dirbant kartu. 

Generalinės prokuratūros ir Paramos vaikas centro organizuotoje konferencijoje, kuri vyko lapkričio 24 d., buvo kalbama, ko stinga sklandesniam tarpinstituciniam bendradarbiavimui, ką reikėtų keisti, siekiant, kad būtų užtikrinti vaiko interesai. Аpžvelgti vaiko, dalyvaujančio baudžiamajame procese, savijautos veiksniai ir kas padeda jam gyti. Pristatyti seksualinių nusikaltimų tyrimai. Buvo pateikta konkrečių įrankių, kaip specialistams pasirūpinti savo emocine būsena. 

Konferencijos įrašą galima peržiūrėti čia:

 

Konferencija yra dalis projekto „Kartu galime apsaugoti ir padėti“, kurio tikslas – skatinti ankstyvą nuo smurto nukentėjusių vaikų atpažinimą ir užtikrinti jų apsaugą, atsižvelgiant į specifinius vaikų poreikius baudžiamojo proceso metu, taip pat teikti jiems kompleksinę pagalbą. Projektą įgyvendina Generalinė prokuratūra ir VšĮ „Paramos vaikams centras“, finansuoja Europos Sąjungos teisių, lygybės ir pilietybės programa (2014–2020 m.).

Už šiame tekste skelbiamą informaciją atsakingi tik projekto įgyvendintojai. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės už šios informacijos naudojimą.