Paskelbta: 2022 09 07

Konferencija „Psichologinis atsparumas: kaip stiprinti ir apsaugoti vaikus“

Moksliniai tyrimai rodo, kad patirto smurto ir kitų nepalankių vaikystės patirčių žalą gali padėti sušvelninti psichologinio atsparumo stiprinimas. Laiku suteikus pagalbą, taip pat ugdant vaiko stipriąsias puses, stiprinant pasitikėjimą savimi, užmezgant palaikančius santykius, kiekvienas specialistas gali padėti vaikui įveikti psichologinius sunkumus. 

Konferencijoje „Psichologinis atsparumas: kaip stiprinti ir apsaugoti vaikus“ Lietuvos ir Norvegijos ekspertai pristatys vaikų psichologinio stiprinimo ir apsaugos galimybes, pateiks šiuolaikiniais principais paremtų rekomendacijų. Bus kalbama apie smurto prieš vaikus prevencijos būdus, naujų metodų Lietuvoje diegimą, pristatomas paauglių požiūris į smurto reiškinį ir jo prevenciją bei tėvystės programų svarba. 

Konferencijos metu vyks praktiniai užsiėmimai skirti sustiprinti specialistų profesinius įgūdžius, reikalingus dirbant su vaikais ir šeimomis, aptarti konkrečias sudėtingas situacijas, pasidalinti įžvalgomis ir gerosiomis patirtimis.

Konferencija „Psichologinis atsparumas: kaip stiprinti ir apsaugoti vaikus“ – tai Paramos vaikams centro įgyvendinamų projektų „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir intervencijos paslaugų modelis“ ir „PEARLS vaikams“ dalis.

 

PROGRAMA

 

Skirta: su vaikais ir šeimomis dirbantiems specialistams –  psichologams, psichoterapeutams, gydytojams, socialiniams darbuotojams, pedagogams, mokyklų krizių valdymo komandų atstovams ir kt. 

Konferencija vyks: 2022 m. rugsėjo 27 d. 9.00-16.00 val. viešbutyje „Best Western“ (Konstitucijos pr. 14, Vilnius) ir tiesioginė transliacija internetu.  

REGISTRACIJA BAIGTA.

Kilus klausimams: pvc@pvc.lt 

 

Projekto „Įgalinti vaikai ir šeimos: smurto prevencijos ir intervencijos paslaugų modelis“ metu (2021–2023 m.) kuriama ir Lietuvoje diegiama prevencinė programa vaikams ir šeimoms bei plečiamas specializuotų paslaugų prieinamumas smurtą patyrusiems vaikams ir jų šeimoms. Projektą įgyvendina Paramos vaikams centras kartu su partneriais: Žmogaus teisių stebėjimo institutu, Utenos švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnyba ir Norvegijos nevyriausybine organizacija „Voksne for Barn”. Projektą remia Aktyvių piliečių fondas, finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų.

 

„PEARLS vaikams“ – ES remiamas projektas, įgyvendinamas nuo 2020 m. spalio iki 2022 m. rugsėjo Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, kurio metu buvo diegiamas intervencijos modelis, organizuojant psichologinio atsparumo stiprinimo mokymus su vaikais ir šeimomis dirbantiems specialistams ir kuriant bendrą strategiją, kaip užkirsti kelią netinkamam elgesiui su vaikais.