Paskelbta: 2019 02 17

Gabrielė ir Austėja: „Turiu draugę – greičiausiai visam gyvenimui“

Programoje „Big Brothers Big Sisters“ užsimezgusi 31-erių Gabrielės ir 15-metės Austėjos draugystė – įkvepiantis pavyzdys, kaip stiprėjantys santykiai keičia, augina ir praturtina tiek vaiką, tiek savanorį.

Rinkodaros srityje dirbanti, įvairius iššūkius, kaip antai, dviračiu per dieną numinti iš Klaipėdos į Nidą ir atgal ar dešimčiai dienų išplaukti į jūrą, mėgstanti Gabrielė seniai žinojo apie „Big Brothers Big Sisters“, bet savo savanorystę vis atidėliojo. Mergina svarstė, ar turės pakankamai laiko susitikimams su drauge, tačiau socialiniame tinkle  „Facebook“ šmėstelėjusi žinutė, kviečianti savanoriauti, paskatino užsiregistruoti.

Gabrielė sako norėjusi prasmingai praleisti laiką: “Atrodo, daug darai, o kur ta prasmė?“. Be to, būdama vyriausia sesuo šeimoje, visada svajojo turėti vyresnę sesę ir pagalvojo, kad gal kažkokia mergaitė taip pat turi tokią svajonę. Gabrielei norėjosi dalintis savo patirtimis, pamokyti vaiką įvairių dalykų.

Austėja į programą atėjo ieškodama artimos draugės, kadangi savo aplinkoje dėl susiklosčiusių aplinkybių nepavyko jos rasti.

Pirmas susitikimas abi merginas nustebino ir net įnešė šiek tiek nerimo – savanorė Austėjai pasirodė labai rimta. Gabrielė labiausiai bijojo eiti prie įvairių vandens telkinių, o per pirmą susitikimą Austėja pasidalino noru kada nors kartu paplaukioti – atrodė, „pildosi tai, ko labiausiai bijai“. Tačiau per daugiau nei dvejus draugystės metus, jos išbandė begalę skirtingų veiklų ir nemažai išmoko viena iš kitos.

Merginos daug laiko leido gamtoje, vaikščiojo po parkus, kur kas geriau pažino Vilnių, skatino viena kitą skaityti knygas, gamino ir 3D spausdintuvu spausdino bibliotekoje sages. Austėja mokė Gabrielę plaukti vandens parke, važinėti riedlente.

Viena iš labiausiai abiems įsiminusių veiklų – „Big Brothers Big Sisters“ organizuojamos vasaros stovyklos. Pirmaisiais draugystės metais Austėja užsiminė, kad niekada nėra buvusi stovykloje ir Gabrielė suprato – jos būtinai turi nuvažiuoti. Kitais metais taip pat dalyvavo. Abi sutartinai pasakoja, kad stovykloje gali pamatyti draugę kasdienėse situacijose (kaip bendrauja su kitais, kokia būna pavargusi, kaip sekasi žaisti „Mafiją“ ir kt.). Stovyklose neapsimetinėji ir tiesiog matai žmogų toks, koks jis yra.

Draugės džiaugiasi, kad reguliariai susitikinėjant, matant viena kitą įvairiose situacijose, augo pasitikėjimas viena kita, jos rado daug bendrumų. Juokiasi, kad vieną kartą susitikusios pamatė, jog nors nesitarė, bet abi kone tuo pačiu metu pasidarė beveik identiškas šukuosenas, tad tikrai supanašėjo.

Austėja dalinasi, kad dėl draugystės su savo Didžiąja Drauge dabar gali atviriau bendrauti su žmonėmis, ji tapo kur kas savarankiškesnė. Gabrielė jai antrina, sakydama, kad abi tapo atviresnės: iš pradžių daugiau kalbėjo tik apie tai, kas gražu ir miela, kuo nesunku ir norisi dalintis su kitais, tačiau vėliau abi mokėsi kalbėti ir apie tai, kas skauda, neramina, dėl ko jaudinasi, taip pat mokėsi keisti santykį ir labiau pasitikėti viena kita.

Pasak Austėjos, „Big Brothers Big Sisters“ – viena geriausių programų, kurioje ji yra dalyvavusi ar girdėjusi. Nes tai programa, kuri sujungia žmones ir duoda daugiau ryšių. Dėl to ji „turi draugę – ir greičiausiai visam gyvenimui“. Gabrielė jai pritaria ir džiaugiasi matydama, kad ši programa veikia – daug duoda tiek vaikui, tiek savanoriui, tad visada kviečia savo draugus prisijungti. Jai patiko, kad pasiekė tai, ko norėjo, didelį įspūdį paliko prieš susidraugaujant vykę savanorių mokymai, kuriuose įgytas žinias gali pritaikyti ir kitose gyvenimo srityse. Taip pat buvo svarbu turėti galimybę pabendrauti su kitais savanoriais, praplėsti žmonių ratą.

IR TU TAPK SAVANORIU – VAIKO DRAUGU. DABAR – GERIAUSIAS LAIKAS REGISTRUOTIS!