Paskelbta: 2018 04 23

Gabija ir Smiltė: „Būdamos kartu, jaučiamės savimi“

Visada smagu matyti, kaip programoje „Big Brothers Big Sisters“ užsimezgęs  bendravimas vystosi, stiprėja, džiugina ir praturtina tiek savanorį, tiek vaiką. Gabijos ir Smiltės draugystė jas abi įkvepia mokytis naujų dalykų, sustiprina ir padeda atsipalaiduoti.

29-erių Gabija, dirbanti projektų valdymo srityje ir mėgstanti šokius, boksą, dalyvauti orientacinėse varžybose, savanoriauti atėjo, nes ieškojo įdomesnės veiklos. O 14-metei Smiltei, užaugusiai su piešimu, besižavinčiai Pietų Korėjos kultūra, norėjosi daugiau laiko praleisti veikiant kažką smagaus, kas nukreiptų jos mintis nuo kasdieninio streso: mokyklos, atsiskaitymų, popamokinės veiklos.

Draugauja jos jau daugiau nei metus ir nuo pat pirmo susitikimo tiki, kad viskas su jų draugyste bus gerai. Per šį laiką aplankė begalę įvairių įdomių muziejų, mokėsi važinėti riedučiais, darė Helovyno fotosesiją, gamino kalėdinius žaisliukus, dalyvavo šokių pamokoje ar tiesiog vaikščiojo palei upę ir kalbėjo apie viską.

Pirmų susitikimų metu jos jautėsi nedrąsiai, tačiau dabar jaučia, kad veiklos, padedančios kartu atsipalaiduoti ir pasijuokti, kaip ir rimti pokalbiai apie tai, kas tądien nesiseka, yra sunkiau, jas dar labiau suartina, leidžia drąsiau išsakyti savo nuomonę, nebijant, ką pagalvos draugė. Kaip abi sako, būdamos kartu, jos jaučiasi savimi.

Tiek Gabija, tiek Smiltė ir jos tėvai labai džiaugiasi šia draugyste bei pačia programa, kuri joms padėjo susitikti. Pasak jų, kitokiomis aplinkybėmis tokia draugystė retai galėtų vystytis, o dabar abi gauna labai daug: Smiltė Gabijai padeda prasmingai leisti laiką, suteikia daug gėrio, kurio neduoda kiti žmonės, padeda praskaidrinti dieną – tiek draugei, tiek sau.

Pasak Smiltės mamos, ši draugystė suteikia mergaitei savarankiškumo, su daugiau patirties turinčia drauge ji gali pasikalbėti lyg su vyresne seserimi.

Tikime, kad ši draugystė ir toliau stiprės, kad Gabija ir Smiltė atras dar daugiau naujų spalvų savo santykyje.

IR TU TAPK SAVANORIU – VAIKO DRAUGU. DABAR – GERIAUSIAS LAIKAS REGISTRUOTIS!