Paskelbta: 2022 06 02

Коnferencija „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“ (vaizdo įrašas)

Konferencijoje „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“ Paramos vaikams centras pristatė socialinę kampaniją tokiu pačiu pavadinimu ir psichologės kalbėjo apie tai, kaip tiek padrąsinimas, tiek įžeidimas vaikų širdyje gali likti visam gyvenimui – net ir suaugus prisimenami įkvepiantys, palaikantys, nuraminantys žodžiai, o menkinantys, užgaulūs pasisakymai sužeidžia labai ilgam.

Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė atkreipė dėmesį į tai, kokie žodžiai augina, ir kokie žaloja. Psichologė psichoterapeutė Veronika Lakis-Mičienė aptarė psichologinio vaikų atsparumo stiprinimo būdus. Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė dalinosi įžvalgomis, ar įmanoma būti tobula mama ir tobulu tėčiu. OVC Consulting konsultantė, psichologė Mirolanda Trakumaitė pateikė praktinių rekomendacijų, kaip suvaldyti pyktį, nerimą ir kitas stiprias emocijas. „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė kalbėjo apie tai, kodėl svarbu nelikti vieniems ir pasitarti su artimuoju ar specialistu.

Tiesioginės konferencijos transliacijos vaizdo įrašas – https://youtu.be/aLbsCdUO58E

Daugiau informacijos apie žodžius, kurie įsirašo vaikų širdy, ir kaip elgtis sukilus stiprioms emocijoms – https://bit.ly/390akFF

Kaip konkrečioje situacijoje nusiraminti ir reaguoti, kaip suprasti vaikų elgesį ir savijautą, pasitarkite su psichologu „Tėvų linijoje“ (8 800 900 12). Konsultacijos – nemokamos ir anoniminės. Skambinkite tiek kartų, kiek reikia, darbo dienomis 9-13 val. | 17-21 val. Antradieniais 17-21 val. ir rusų kalba.