780x250_web_juosta2
780x250_web_juosta2
Paskelbta: 2017 10 10

Коdėl reikalinga ir svarbi pagalba tėvams telefonu?

Daugelis šiuolaikinių tėvų jaučia didelį spaudimą. Jie nuolat stengiasi būti pačiais geriausiais tėvais, todėl savo vaikams nori suteikti visko kiek galima daugiau: leisti į šokio būrelį, į tenisą, į futbolo ar muzikos mokyklą. Tačiau iš tiesų tėveliai šiandien turėtų kiek atsikvėpti ir nepersistengti. Jie tikrai gali būti puikūs tėvai. Tik kartais neišdrįsta, nepasitiki savimi.

Dažnai tėvams reikia tik nuraminimo ar nesudėtingo praktinio patarimo, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, ir jų pasitikėjimas savimi sugrįžta. Būtent tokios pagalbos tėvai ir sulaukia “Tėvų linijoje”.

Nemokamų konsultacijų telefonu laikas (darbo dienomis nuo 17 iki 21 val.) pasirinktas neatsitiktinai. Tokiu metu iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka ir vyksta daug įvykių: kažkas gamina vakarienę, kažkas ruošia pamokas, užsiima kita veikla. Neretai šeimos nariai būna pavargę ir suirzę, tad kyla konfliktinės situacijos, jas sunkiau ramiai išspręsti.

“Tėvų linijoje” teikiama ne emocinė pagalba, o profesionalios konsultacijos, kai reikia išmanyti vaiko raidą, disciplinavimo būdus, įstatymus, susijusius su vaikais. Tad čia dirba profesionalai: psichologai ir socialiniai darbuotojai.

Ši linija skirta ne pranešti institucijoms apie išgirstus dalykus, bet – suprasti ir padėti žmonėms tapti geresniais tėvais, kad jie jaustųsi žinantys ir galintys auginti laimingus vaikus.