Socialinė kampanija „Nustokime barti, pradėkime girti“

Įgyvendinta  2015 – 2016 m.

 

Šia kampanija siekta atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos  prieš vaikus problemą. Kampanijos metu suaugusieji atsisakė vaikus žeidžiančių žodžių ir susipažino su žodžiais, kuriais galima pagirti ir paskatinti vaikus. Kampanija vyko visoje Lietuvoje.

 

Emocinė prievarta prieš vaikus yra visų prievartos rūšių prieš vaikus pagrindas. Gąsdina šio reiškinio paplitimas ir jo toleravimas mūsų visuomenėje. Vaikų auginimas ir ugdymas paremtas pagarba vaiko orumui, turi būti prioritetinis klausimas, siekiant pagerinti visuomenės ir ypač vaikų psichologinę savijautą ir psichinę sveikatą.

 

Akcijos veiksmai. Suderintose Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų vietose  buvo pastatytos specialios dėžės, paženklintos akcijos atributika. Savanoriai kvietė pro šalį einančius suaugusius žmones užrašyti į kortelę žodžius, kurių jie nebevartos auklėdami savo vaikus, ir korteles su užrašytais žodžiais mesti į dėžę. Atsikratę netinkamų žodžių, suaugusieji gavo kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais. Akciją apibendrinta ir užbaigta tarptautinės konferencijos „Apsaugok mano vaikystę!“ metu, kuri vyko Seime.

 

APIE AKCIJĄ SKELBIA IR:

 

Akciją „Nustokime barti, pradėkime girti“ organizavo ir rėmė Paramos vaikams centras bei bendradarbiaujančių organizacijų tinklas „Eurochild“.