Socialinė kampanija „Niekada nežinai, kas yra kitoje pusėje“

Įgyvendinta  2012 – 2013 m.

 

Kampanijos tikslas – atkreipti dėmesį į vaikų bendravimo virtualioje erdvėje bei susitikimų realiame gyvenime pavojų, didinti vaikų, paauglių saugumą internete.

 

Kampanija skirta vaikams, paaugliams ir suaugusiems, kurie turi vaikų ar dirba su vaikais.

 

Vaikai internete: statistika

 

Remiantis naujausio tarptautinio tyrimo duomenimis (EU Kids Online, 2010) Lietuvos vaikai yra aktyvūs interneto vartotojai. 86% tyrime dalyvavusių vaikų turi prieigą prie interneto ir juo naudojasi. Vidutinis pradedančiųjų interneto vartotojų amžiaus Lietuvoje yra 8 metai. Net 95% internetu besinaudojančių Lietuvos vaikų prisijungia prie interneto bent kartą per savaitę.

 

Remiantis minėto tyrimo duomenimis, vidutiniškai 30 procentų 9-16 metų amžiaus Europos vaikų užmezga pažintis internete, o 9 procentai internetu besinaudojančių vaikų eina susitikti su  internetiniais draugais.  Tuo tarpu Lietuvoje daugiau nei 50 procentų vaikų bendrauja internetu su žmonėmis, kurių iš tikro nepažįsta ir daugiau nei 20 procentų  vaikų eina susitikti su internetiniais draugais.

 

Kaip saugiai bendrauti internetu

 

Internetas suteikia daug galimybių bendrauti su draugais, dalintis svarbia informacija, susipažinti su naujais žmonėmis, žaisti žaidimus, mokytis. Tačiau norint saugiai bendrauti internetu, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių.

 

Saugaus bendravimo internetu taisyklės:

  • Bendraujant internetu reikia naudoti slapyvardį. Negalima atskleisti savo asmens duomenų internete sutiktam draugui (savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio, mokyklos pavadinimo ir pan.) .
  • Būtina prisiminti, kad žmogaus, su kuriuo bendraujama internetu, vardas, amžius, lytis, net nuotraukos gali būti netikri, išgalvoti, net jei tas žmogus bendrauja labai draugiškai ir maloniai.
  • Susitikti su internetiniais draugais yra saugu tik su suaugusiųjų žinia ir tik viešoje vietoje. Jokiu būdu negalima eiti susitikti su internetiniu draugu vienam.
  • Būtina kreiptis pagalbos į suaugusius, jei kažkas internete priverčia jaustis nemaloniai, gąsdina, grasina ar tyčiojasi.

 

Patarimai vaikams ir paaugliams apie saugumą internete

 

Patarimai paaugliams apie saugų pasimatymą po pažinties internete

 

Patarimai tėvams apie vaikų saugumą internete

 

Kur kreiptis pagalbos?

 

Jei tave kažkas internete išgąsdino, privertė jaustis nemaloniai, nuskriaudė, apgavo, būtinai pasakyk suaugusiajam, kuriuo pasitiki. Pagalbą tau gali suteikti:

 

  • Vaikų linija – 116 111 (kasdien 11-21 val.)
  • Jaunimo linija – 8-800-28888 (visą parą)
  • Anonimiškai pranešti apie internete aptiktą smurtinę medžiagą, gali tinklapyje www.draugiskasinternetas.lt
  • Psichologinę pagalbą tau gali suteikti Paramos vaikams centro specialistai, iš anksto užsiregistravus konsultacijai 8 611 43 567 arba el.paštu info@vaikystebesmurto.lt

 

 

Skrajutė vaikams ir paaugliams:

 

 

Plakatas:

 

Apie kampaniją žiniasklaidoje

 

STRAIPSNIAI INTERNETE:


LAIDŲ ĮRAŠAI RADIJUJE:

 

LAIDŲ ĮRAŠAI TELEVIZIJOJE:

 

 

Socialinė kampanija yra Paramos vaikamos vaikams centro įgyvendinamo projekto „Vaikų seksualinio išnaudojimo prevencija ir intervencija“ dalis. Projektą remia Europos Komisijos Vidaus reikalų generalinio direktorato Prevencijos ir kovos prieš nusikalstamumą programa.

Socialinės kampanijos partneriai Lenkijos nevyriausybinė organizacija „Nobody’s Children Foundation“ įgyvendinimo panašią kampaniją Lenkijoje 2004 m. ir leido Paramos vaikams centrui adaptuoti kampaniją ir ją įgyvendinti Lietuvoje.  Reklamą nemokamai sukūrė VA Strategic Communication  (Lenkija).

 

 

Kampanijos organizatoriai:

                     

 

 

Kampanijos partneriai:

                                  

 

 

Informaciniai rėmėjai: