Vaikams, patyrusiems smurtą, gali pasireikšti nerimo ir nuotaikos sutrikimai, potrauminio streso sutrikimas, mintys apie savižudybę, mokymosi ir bendravimo sunkumai, agresyvus elgesys, uždarumas ir atsitraukimas. Įrodyta, kad smurto patyrimas gali būti susijęs ir su rimtais fizinės sveikatos sutrikimais.

 

Smurto patyrimas yra sunki psichologinė trauma, o smurto atskleidimas dažnai sukelia krizę visos šeimos gyvenime. Tad svarbu, kad profesionalią pagalbą gautų tiek vaikai, tiek jų artimieji.

 

Paramos vaikams centras įgyvendina projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, kurio metu teikiama profesionali kompleksinė psichologinė, psichoterapinė, socialinė ir teisinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems.

 

Individualiai įvertinus smurtą patyrusio vaiko būseną ir situaciją, parengiamas kompleksinės pagalbos planas ir teikiama į patirtos traumos įveikimą orientuota pagalba ne tik nukentėjusiam vaikui, bet ir jo šeimos nariams.

 

2024 m. kompleksinė pagalba bus suteikta 180 smurtą patyrusių vaikų ir 120 jų šeimos narių.

 

Registracija konsultacijoms: 8 611 43 567

 

Projektas „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“ finansuojamas LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Skirta 20 000 Eur.