VšĮ Paramos vaikams centras nuo 2006 m. vykdo projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

Įgyvendinant projektą teikiama profesionali kompleksinė psichologinė, psichoterapinė, socialinė ir teisinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems.

 

Individualiai įvertinus smurtą patyrusio vaiko būseną ir situaciją, parengiamas kompleksinės pagalbos planas ir teikiama į patirtos traumos įveikimą orientuota pagalba ne tik nukentėjusiam vaikui, bet ir jo šeimos nariams.

 

Vaikams, patyrusiems smurtą, gali pasireikšti nerimo ir nuotaikos sutrikimai, potrauminio streso sutrikimas, mintys apie savižudybę, mokymosi ir bendravimo sunkumai, agresyvus elgesys, uždarumas ir atsitraukimas. Įrodyta, kad smurto patyrimas gali būti susijęs ir su rimtais fizinės sveikatos sutrikimais.

 

Smurto patyrimas yra sunki psichologinė trauma, o smurto atskleidimas dažnai sukelia krizę visos šeimos gyvenime. Tad svarbu, kad profesionalią pagalbą gautų tiek vaikai, tiek jų artimieji.

 

Iki 2021 m. pabaigos pagalba suteikta 1 793 smurtą patyrusiems vaikams ir jų šeimoms. Pagalbai suteikti skirtos  28 685 val. 

 

2022 m. kompleksinę pagalbą gavo 126 smurtą patyrę vaikai ir 182 jų artimieji.

 

2023 m. kompleksinė pagalba bus suteikta 60 smurtą patyrusių vaikų ir 120 jų šeimo narių.

 

REGISTRACIJA KONSULTACIJOMS: 8 611 43 567

Projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“:

ĮGYVENDINA  

FINANSUOJA