Paskelbta: 2019 06 20

Vaikai MO muziejuje mokomi suprasti savo ir kitų jausmus

Paramos vaikams centro psichologių parengti edukatoriai MO muziejuje moko pradinukus ir paauglius atpažinti savo jausmus, taip pat suvokti, kaip tai veikia jų elgesį. Užsiėmimų metu ugdoma mokinių empatija ir gebėjimas į situaciją pažvelgti iš kito žmogaus perspektyvos, mokomasi klausyti, bendradarbiauti ir veikti kartu.

Emocijos ir menas – glaudžiai susiję

„Muziejus yra puiki vieta stiprinti emocinius vaiko gebėjimus. Emocijos ir menas labai glaudžiai susiję. Suvokdami meno kūrinių keliamus jausmus, vaikai gali geriau suprasti savo ir kitų emocinio pasaulio įvairovę“, – sako „Paramos vaikams centro“ psichologė ir MO muziejaus edukatorė Ieva Dulinskaitė.

Emocinio intelekto lavinimas labai svarbus įvairaus amžiaus moksleiviams – tiek pradinukams, tiek paaugliams. „Šiuo metu mūsų švietimo sistemoje vaikų ugdymas vis dar daugiausia orientuotas į intelektinių gebėjimų lavinimą. Mažai dėmesio yra skiriama jausmų ir emocijų sričiai. O juk būtent gebėjimas įsisąmoninti savo jausmus, atsispirti impulsyviam elgesiui, empatiškai suprasti kito poreikius ir sėkmingai spręsti konfliktus leidžia vaikams kurti geresnius tarpusavio santykius bei geriau adaptuotis visuomenėje“, – pabrėžia psichologė.

Vaikai atskleidžia skaudžių išgyvenimų

Kaip pastebi MO muziejaus edukatorės, vaikams kitokios pamokos ir veiklos muziejuje yra įdomios. Jie atvirai kalba tiek apie emocijas, tiek kartais netikėtai net pačioms mokytojoms susieja mokykloje įgytas žinias su kitais kontekstais. „Vaikai dalyvauja labai noriai, ateina smalsūs ir aktyvūs. Kvietimą kalbėtis apie jausmus priima natūraliai, tuo net nustebindami suaugusiuosius ar mokytojus. Jie pasakoja ir atskleidžia netgi sunkius, skaudžius patyrimus. Manau, kad vaikams tereikia sudaryti truputį erdvės dalinimuisi savo išgyvenimais ir jie ja drąsiai pasinaudoja“, – pasakoja I.Dulinskaitė.

MO muziejuje galima lavinti ne tik kūrybiškumą ir emocinį intelektą. Muziejaus edukatoriai ir skirtingų sričių specialistai paruošė bei veda integruotas dailės, literatūros, istorijos, anglų, biologijos pamokas.

Daugiau apie MO muziejaus edukacijas – MO edukacijos.