Paskelbta: 2023 09 21

Ugdymo įstaigos, dienos ir globos centrai jungiasi prie smurto prieš vaikus prevencijos programos „Esame saugūs“

Mokyklos, darželiai, dienos ir globos centrai iš visos Lietuvos aktyviai jungiasi prie smurto prieš vaikus prevencijos programos „Esame saugūs“. 

Daugiau kaip 20-ties įstaigų specialistės naujus mokslo metus pradėjo pasirengusios įgyvendinti programą. Psichologės, mokytojos, socialinės pedagogės, darželių auklėtojos, socialinės pedagogės baigė Paramos vaikams centro mokymus ir savo mokiniams bei darželinukams organizuos smurto prieš vaikus prevencijos praktinius užsiėmimus, taip pat paskaitas tėvams bei bendruomenei. 

Užsiėmimų metu vaikai mokosi atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužino, kaip elgtis susidūrus su netinkamu elgesiu, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos. Paskaitų tėvams tikslas – supažindinti juos su prevencine programa ir suteikti žinių, kaip apsaugoti vaikus, atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą bei mokyti, kaip elgtis tokiais atvejais. 

Vesti šiuos užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams gali specialistai baigę Paramos vaikams centro organizuojamus programos „Esame saugūs“ mokymus.

Mokymų metu suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga: programos „Esame saugūs” įgyvendinimo vadovas, programos pristatymo skaidrės, paskaitų tėvams skaidrės ir iliustruotos priemonės vaikų užsiėmimams. Mokymus baigę specialistai dalyvauja supervizijose, kuriose aptariami dirbant su programa kylantys iššūkiai, pateikiama papildomų rekomendacijų. 

ARTIMIAUSI MOKYMAI VYKS PARAMOS VAIKAMS CENTRE, VILNIUJE: 

  • 1 grupė: spalio 18-19 d.
  • 2 grupė: lapkričio 15-16 d.

Daugiau informacijos ir registracija: https://bit.ly/3ozjwZt