Paskelbta: 2018 04 27

Tėvai mokėsi kurti stiprius ryšius su vaikais

Dalyvaudami Paramos vaikams centro mokymuose tėvai sužino, kaip kurti patikimus santykius su vaikais, kokie drausminimo metodai yra pozityvūs ir efektyvūs, kaip elgtis konkrečiose situacijose, kad jų atžala mokytųsi pasitikėti savimi ir reikšti jausmus.

Paramos vaikams centro specialistės Asta Laureckienė ir Laima Nausėdaitė mokymuose tėvams, auginantiems 7 – 11 metų vaikus, padėjo suprasti, kas svarbiausia stiprinant tėvų ir vaikų santykius.

“Pirmiausia reikia keistis pačiai, atsisakyti savo įsisenėjusių poelgių, išsigydyti vaikystės žaizdas ir kurti naujus pozityvius santykius su vaikais, kol dar visko galutinai nesugadinau”, – po mokymų pabrėžė mama.

Kita mokymus baigusi moteris sako supratusi, kaip svarbu neskubėti skirti bausmės, nes galima taikyti daug kitų drausminimų būdų, kurie yra kur kas efektyvesni. Be to, sužinojo, kaip santykius keičia mamos ir vaiko laikas, skiriamas bendrai, tik jų veiklai.

Dar viena mokymų dalyvė prie tėvų grupės prisijungė, norėdama padėti vaikui išmokti labiau pasitikėti savimi. Ji taip pat džiaugiasi daugiau sužinojusi apie kokybiškų santykių kūrimą, kasdien ar kartą per savaitę tuo pačiu metu skiriant laiko tik vaikui.

Tėvams, lankiusiems mokymus, buvo itin naudinga išgirsti trijų žingsnių taisyklę, kurią iškart pradėjo taikyti namuose. Pirmą kartą prasižengus, paaiškinama vaikui, kodėl toks elgesys nepriimtinas ir prašoma daugiau taip nedaryti. Antrą kartą prasižengus, vėl reikia aiškiai įvardinti, ką netinkamai padarė ir informuoti apie pasekmes, jei toks elgesys pasikartos (pavyzdžiui, jis neteks mėgstamo daikto ar veiklos). Vėl pasikartojus šiam konkrečiam elgesiui, svarbu įgyvendinti numatytas pasekmes.

Taip pat mokymų dalyviai kritiką ir bausmes pradėjo dažniau keisti pagyrimais, paskatinimais, padrąsinimais. Aptarė su vaikais namų taisykles, stengiasi taikyti pozityvius drausminimo būdus.


Mokymai tėvams, auginantiems 7 – 11 metų vaikus, vyko balandžio – gegužės mėn. Tai projekto „Kompleksinių paslaugų teikimas šeimai Vilniaus mieste“ dalis, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.