Paskelbta: 2022 04 19

Tapk draugu vaikui iš Ukrainos

Lietuvoje apsigyvenę Ukrainos vaikai ir paaugliai patyrė skaudžių įvykių (neteko namų, įprastos aplinkos, draugų ar net artimųjų, augintinių, matė karo baisumus), todėl net būdami saugioje aplinkoje išgyvena emocinius ir psichologinius sunkumus. Kviečiame padėti Ukrainos vaikams ir suteikti jiems emocinį palaikymą – tapti vieno vaiko ar paauglio draugu (savanoriu) Vilniuje.

Iniciatyva „Tapk draugu vaikui iš Ukrainos“ organizuojama, remiantis savanoriškos mentorystės programa „Big Brothers Big Sisters“, kuri Paramos vaikams centre įgyvendinama jau 27-erius metus. Programoje, kurios efektyvumas patvirtintas moksliniais tyrimais, dalyvauja kruopščiai atrinkti bei specialiuose mokymuose dalyvavę savanoriai ir vaikai/paaugliai, išgyvenantys emocinius sunkumus, krizes, taip pat tie, kuriems trūksta socialinių, bendravimo, konfliktų sprendimo įgūdžių, o jų draugystes koordinuoja Paramos vaikams centro psichologės. Savanoriai su vaikais bendrauja, užsiima mėgstama veikla. Tai padeda vaikams ir paaugliams įveikti įvairius gyvenimiškus ir kai kuriuos psichologinius sunkumus, nes jie gauna reikalingą palaikymą bei asmeninį dėmesį.

Vaiko iš Ukrainos ir savanorio/-ės draugystė

Kartą per savaitę savanoris/-ė individualiai susitinka su 7–14 metų vaiku ar paaugliu. Draugai kartu užsiima abiems patinkančiomis veiklomis (eina pasivaikščioti, žaidžia stalo žaidimus, bėgioja, lanko sporto treniruotes, užsiima rankdarbiais, lanko parodas ar renginius, skaito, kt.) ir kalbasi įvairiomis temomis. Savanoriai vaikus išklauso, palaiko, drąsina.

Toks reguliariai vaikui skiriamas laikas padeda užmegzti su juo ryšį ir kurti artimą santykį. Turėdami patikimą suaugusįjį, matydami teigiamą jo pavyzdį, jausdami palaikymą, vaikai ir paaugliai lengviau įveikia sunkumus, tampa ramesni, drąsesni, geriau supranta savo jausmus, nebijo išsakyti nuomonės ir imtis naujų dalykų.

Kas gali savanoriauti?

∘ Visi/-os nuo 18 metų, nepriklausomai nuo išsilavinimo, profesinės veiklos, šeiminės padėties.

∘ Turintys/-čios laiko kiekvieną savaitę dvi valandas praleisti su vaiku, mažiausiai metus arba trumpiau, pagal vaiko poreikius.

∘ Galintys/-čios susikalbėti rusų, ukrainiečių arba anglų kalbomis.

∘ Norintys/-čios baigti savanorių mokymus, kurie vyks gegužės 6 d. 16.30-20.00 val., 7 d. 10.00-16.00 val., 13 d. 16.30-20.00 val., 14 d. 10.00-16.00 val., Paramos vaikams centre, Vilniuje.

Kaip vyksta atranka ir pasiruošimas savanorystei?

∘ Užsiregistravusieji kviečiami į pokalbį, kurio metu psichologės įvertina kiekvieno galimybes savanoriauti.

∘ Praėję atrankos pokalbį, būsimieji savanoriai dalyvauja psichologiniuose mokymuose, kuriuose sužino apie vaikų raidos ypatumus, bendravimo barjerus, ribas, mokosi tinkamai bendrauti su vaikais, spręsti konfliktus, reaguoti krizinėse situacijose, taip pat apie galimas vaikų reakcijas į traumuojančias patirtis.

∘ Pradėjus lankyti mokymus, reikia pristatyti pažymą apie neteistumą ir dvi laisva forma parašytas rekomendacijas.

∘ Po mokymų kiekvienam/-ai savanoriui/-ei parenkamas vaikas, atsižvelgiant į bendrus pomėgius, charakterio savybes, patyrimus. Dalyvaujant psichologei vaikas susipažįsta su savanoriu/-e ir pradeda bendrauti individualiai.

∘ Draugystes koordinuoja Paramos vaikams centro psichologės: konsultuoja savanorius, vaikus ir jų tėvus/globėjus.

 

Registracija – iki gegužės 5 d. čia: https://forms.gle/ARPoeWk395qoU7vn9