Paskelbta: 2023 01 18

Tapk „Big Brothers Big Sisters“ savanoriu/-e

Paramos vaikams centre 28-erius metus veikianti programa „Big Brothers Big Sisters“ kviečia savanoriauti – tapti draugu vaikui/paaugliui, kuris išgyvena emocinius sunkumus ar krizę, kuriam reikia palaikymo, padrąsinimo ar nuraminimo, taip pat pagalbos mokantis savarankiškumo, pasitikėjimo savimi, bendravimo su kitais, savo jausmų supratimo ir kitų svarbių įgūdžių. 

Kaip veikia programa? 

Savanoris/-ė mažiausiai metus individualiai bendrauja su 7 – 14 metų vaiku ar paaugliu. Merginos ir moterys – su mergaitėmis, vaikinai ir vyrais – su berniukais. Išklausančio ir suprantančio draugo vaikams labai reikia skiriantis tėvams, šeimai persikėlus gyventi į kitą miestą ar vaikui pakeitus mokyklą, išgyvenant netektį, susirgus artimajam ir pan.

Draugai/-ės susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Eidami/-os kartu sportuoti, į kiną ar teatrą, susitikę arbatos puodeliui, gamindami/-os maistą ar užsiimdami/-os kitomis abiems patinkančiomis veiklomis, kalbasi jiems/joms svarbiomis temomis. Draugaujant vaikui ir savanoriui/-ei svarbiausia – laikas kartu, todėl susitikimus galima derinti su mėgstama veikla ar kasdieniais reikalais.

Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais. O savanoriui/-ei – tai prasmingai praleistas laikas ir galingas jausmas, kad padeda vaikui tobulėti, rodo tinkamą kryptį, moko džiaugtis gyvenimu. Vaiko ir savanorio draugystę koordinuoja Paramos vaikams centro psichologė ir socialinė darbuotoja.

Registruotis savanoriauti kviečiame visus/-as:

  • nuo 18 metų, nepriklausomai nuo išsilavinimo, profesinės veiklos, šeiminės padėties;
  • turinčius/-ias laiko kiekvieną savaitę dvi valandas praleisti su vaiku;
  • norinčius/-ias baigti savanorių mokymus.

Savanorių atranka

Visi užsiregistravę savanoriauti yra pakviečiami į atrankos pokalbį, o draugauti su vaiku pradedama, baigus 10 užsiėmimų psichologinius mokymus. Juose pateikiama svarbios informacijos apie vaikų raidos ypatumus, bendravimo barjerus, aptariamos įvairios krizinės situacijos (pvz., skyrybos, patirtas smurtas), su kuriomis susiduria programoje dalyvaujantys vaikai. Be to, būsimieji savanoriai sužino daug kasdienėse situacijose naudingos informacijos: apie jausmus ir raišką, kaip pozityviai ir efektyviai spręsti konfliktus, apie santykių ciklus bei krizes, taip pat jų įveikimą.

Artimiausi mokymai vyks balandžio 24 d. – birželio 26 d. (gegužės 1 d. užsiėmimas bus perkeltas į gegužės 4 d.), pirmadieniais, 18.00-20.00 val., Paramos vaikams centre, Šeimyniškių g. 3A (Vilnius). 

REGISTRACIJA: https://forms.gle/x9N7jjPkmXopTfg16

 

Plačiau apie programą „Big Brothers Big Sisters“