Paskelbta: 2024 05 21

Socialinių emocinių įgūdžių programos „Antras žingsnis darželiams“ mokymai

Savo darželio vaikams siekiate suteikti ne tik akademinių žinių, bet norite ugdyti ir socialinius emocinius įgūdžius? Mokyti vaikus suprasti ir valdyti savo jausmus, spręsti konfliktus, padėti jiems geriau sutelkti dėmesį  ir susidraugauti?

Kviečiame prisijungti prie programos „Antras žingsnis darželiams“ ir kasdienėse interaktyviose pamokėlėse mokyti 4-6 metų vaikus socialinių emocinių įgūdžių. 

Kaip vyksta programa darželyje?

Dvejus metus 28 savaites kiekvieną dieną pagrindinė(-is) grupės mokytoja(-s) veda 20 min.  trukmės pamokėlеs. Užsiėmimų metu vaikai atlieka jų amžiui pritaikytas, įtraukiančias ir lengvai suprantamas užduotis. Naudojamos žaismingos priemonės, padedančios sudominti vaikus: lėlytės, plakatai, jausmų kortelės, linksmos dainelės. Visų pamokėlių eiga, struktūra ir užduotys detaliai aprašytos programos vadove, o reikalingos priemonės pateikiamos metodinėje medžiagoje. 

Įgūdžiai, kurie ugdomi pamokėlių metu:

  • mokymosi įgūdžiai: gebėjimas klausytis, fokusuoti dėmesį, sekti instrukcijas, įvardinti savo poreikius;
  • empatija: jausmų identifikavimas, pykčio atpažinimas, norаs padėti; 
  • emocijų valdymas: kūno pojūčių ir jausmų sąsajos, gebėjimas įveikti nusivylimą ir pyktį, išlaukti ir nusiraminti, apėmus stiprioms emocijoms;
  • bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžiai: gebėjimas pakviesti į žaidimą, prisijungti prie žaidimo, gebėjimas įvardinti problemą ir ieškoti galimų išeičių, išsakyti savo nuomonę.

Аtsiliepimai apie programą

Programą „Antras žingsnis darželiams“ jau įgyvendinantys Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Širvintų, Jonavos, Molėtų, Utenos, Telšių, Druskininkų, Lazdijų, Pagėgių, Mažeikių, Akmenės, Tauragės, Elektrėnų, Plungės darželių mokytojai pastebi, kad vos po kelių mėnesių stipriai sumažėjo vaikų agresyvaus elgesio, jie tapo kur kas draugiškesni, dažniau stengiasi padėti vienas kitam ir mokytojams, supykę greičiau nusiramina, lengviau dalinasi žaislais ir įtraukia vienas kitą į žaidimus.

PROGRAMOS „ANTRAS ŽINGSNIS DARŽELIAMS“ MOKYMAI

Norint įgyvendinti programą, mokytojos(-ai) turi baigti Paramos vaikams centro mokymus (12 ak.val.), kurių metu suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga (programos vadovas, lėlytės, dainelės, plakatai, jausmų kortelės). Vėliau teikiamos tęstinės konsultacijos (4 ak. val.), skirtоs aptarti kylantiems klausimams dėl darbo su „Antro žingsnio darželiams“ programa.

Mokymai vyks birželio 5 – 6 d. 10.00 – 15.30 val. Paramos vaikams centre (Žalgirio g. 90, Vilnius). 

Mokymai skirti: darželių mokytojoms(-ams), kurių grupėse didžioji dalis vaikų – keturmečiai (gali būti ir mišrios grupės).

Lektorė: Paramos vaikams centro psichologė, programos „Antras žingsnis“ vadovė Ieva Dulinskaitė.

Kaina vienam dalyviui: 350 Eur (įskaičiuota dviejų dienų mokymai ir pirmų metų metodinė medžiaga). 

Registracija baigta. 

Kilus klausimams: ieva.dulinskaite@pvc.lt