Paskelbta: 2024 01 18

Smurto prieš vaikus prevencijos programos „Esame saugūs“ mokymai | 02 07-08

Kviečiame ugdymo įstaigas ir socialinių paslaugų centrus prisijungti prie visoje Lietuvoje jau vykstančių smurto prevencijos veiklų ir savo bendruomenėje sukurti akivaizdų pokytį, kurio dėka sumažės smurto prieš vaikus atvejų, nes jie mokės atpažinti netinkamą elgesį, žinos kaip reaguoti ir kur kreiptis pagalbos.

Kas padės pasiekti pokyčių? Smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“, kurią parengė VšĮ Paramos vaikams centras psichologai ir psichoterapeutai. Tai praktiniai, interaktyvūs užsiėmimai vaikams ir paskaitos tėvams bei įstaigos bendruomenei.

Kam skirta programa „Esame saugūs“? Visoms vaikų ugdymo įstaigoms (formaliojo ir neformaliojo švietimo, taip pat ugdančioms vaikus, kurie turi raidos iššūkių) ir socialinių paslaugų centrams, dirbantiems su vaikais (vaikų dienos ir globos centrams).

Kaip įgyvendinama programa „Esame saugūs“? Baigę programos mokymus specialistai organizuoja praktinius užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams bei bendruomenei. Paskaitų tėvams ir globėjams tikslas – supažindinti juos su prevencine programa ir suteikti žinių, kaip apsaugoti vaikus, atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą bei mokyti, kaip elgtis tokiais atvejais.

Užsiėmimai vaikams ir paaugliams vedami, remiantis programos metodine medžiaga, parengta atsižvelgiant į jų amžių ir poreikius. Užsiėmimų metu vaikai mokosi būti saugūs, atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužino, kaip elgtis atsidūrus pavojingose situacijose, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos.

Programos įgyvendinimo žingsniai:

  • pristatymas bendruomenei,
  • paskaitos tėvams/globėjams,
  • užsiėmimai vaikams ir paaugliams.

Programos „Esame saugūs“ užsimiėmimai vaikams ir paaugliams vedami pagal amžiaus grupes ir poreikius:

  • vaikams iki 6 metų – 6 užsiėmimai po 30 min., 
  • 7-10 metų vaikams – 5 užsiėmimai po 45 min., 
  • 11-14 metų paaugliams – 5 užsiėmimai po 45 min., 
  • 15-18 metų paaugliams – 5 užsiėmimai po 45 min., 
  • mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems raidos iššūkių, – 6 užsiėmimai po 30 min.

Kas gali įgyvendinti programą įstaigoje? Vesti užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams gali specialistai (socialiniai darbuotojai, psichologai, socialiniai pedagogai, mokytojai, auklėtojai) baigę VšĮ Paramos vaikams centras organizuojamus programos „Esame saugūs“ mokymus.

Programos mokymai. Mokymų metu specialistams suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga: programos „Esame saugūs” įgyvendinimo vadovas, programos pristatymo skaidrės ir iliustruotos priemonės vaikų užsiėmimams. Mokymus baigę dalyviai gali dalyvauti supervizijose, kuriose aptariami dirbant su programa kylantys iššūkiai, pateikiama papildomų rekomendacijų. Programos mokymuose rekomenduojama dalyvauti dviem vienos įstaigos specialistams. Mokymų dalyviai neturi teisės mokymų metu daryti vaizdo ir garso įrašų, nuotraukų, platinti ir kopijuoti mokymų turinio.

Mokymai vedami dalyvių grupėms. Vienam mokymų dalyviui suteikiamos šios paslaugos: 20 ak. val. mokymai, kuriuos sudaro 2 dienų seminaras (16 ak. val.) ir supervizija (4 ak.val.). Mokymų dalyviui perduodamas detalus programos „Esame saugūs” įgyvendinimo vadovas, programos pristatymo tėvams skaidrės, priemonės vaikų užsiėmimams.

Artimiausi mokymai vyks: vasario 7-8 d. „gyvai“ Paramos vaikams centre (Žalgirio g. 90, Vilnius). 

Supervizijos vyks 2024 m. balandį nuotoliniu būdu. Data ir laikas bus patikslintas mokymų metu.

Kaina vienam asmeniui: 80 Eur – programos „Esame saugūs“ metodinė medžiaga; 200 Eur – 20 ak. val. mokymai, kuriuos sudaro 2 dienų seminaras (16 ak. val.) ir supervizija (4 ak. val.).

Registracija į mokymus: https://forms.office.com/e/iSwtKSkBCj 

Kilus klausimams: ieva@pvc.lt