Paskelbta: 2024 04 24

Smurto prevencijos programos „Esame saugūs“ užsiėmimai vaikams/paaugliams ir paskaita tėvams

Kviečiame pradinukus (7-10 m.), paauglius (11-14 m.) ir jų tėvus dalyvauti smurto prevencijos programoje „Esame saugūs“, kurioje mokoma atpažinti netinkamą elgesį, kaip į jį reaguoti ir kur kreiptis pagalbos.

Vaikai ir paaugliai Vilniuje „gyvai” dalyvauja interaktyviuose, jų amžiui pritaikytuose užsiėmimuose, kuriuose informacija išdėstoma suprantamai, patraukliai, įtraukiančiai. Užsiėmimuose dalyvaujančių vaikų ir paauglių tėvai (vienas iš tėvų) turi išklausyti nuotolinę paskaitą „Smurtas prieš vaikus: kaip apsaugoti ir padėti”. 

Prieš prasidedant užsiėmimams bus organizuojami individualūs susipažinimo susitikimai.

Dalyvavimas užsiėmimuose ir paskaitoje nemokamas. Visi dalyviai turės užpildyti dalyvio apklausos anketą: https://bit.ly/471hDWE

Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija. 

Užsiėmimai vaikams ir paaugliams

Užsiėmimаi skirti 7-10 metų pradinukams  ir 11-14 metų paaugliams, kurie mokosi 5-8 klasėje. Užsiėmimuose vaikai ir paaugliai mokysis būti saugūs, atpažinti smurtą ir kitas pavojingas situacijas realiame bei virtualiame gyvenime, sužinos kaip ir kur kreiptis pagalbos.

Vyks 5 užsiėmimai Paramos vaikams centre (Žalgirio 90, Vilnius.):

  • pradinukams (7-10 m.): nuo gegužės 7 d. iki birželio 4 d., antradieniais, 14.30 – 15.30 val.
  • paaugliams (11-14 m., 5-8 kl.): nuo gegužės 20 d. iki birželio 17 d., pirmadieniais, 15.30 – 16.30 val.

Lektorės: Paramos vaikams centro psichologės dr. Ieva Daniūnaitė ir Ona Mačiulytė, socialinė darbuotoja Kristina Noreikienė.

Paskaita tėvams

Paskaitoje tėvams „Smurtas prieš vaikus: kaip apsaugoti ir padėti“ bus kalbama, kaip atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą. Pateikiama rekomendacijų, kaip tėvai gali padėti vaikams išvengti pavojingų situacijų.

Paskaita vyks: gegužės 6 d. 17.00 – 18.30 val. internetu.

Lektorė: Paramos vaikams centro psichologė Ona Mačiulytė.

REGISTRACIJA: https://forms.office.com/e/g1ep4Jyj1C 

Kilus klausimams: ieva@pvc.lt 

 

„Esame saugūs” užsiėmimai vaikams ir paskaita tėvams organizuojama, su partneriais įgyvendinant projektą „Kompleksinės paslaugos (KOPA)“, kurio vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra. Projektas finansuojamas 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.