Paskelbta: 2024 04 09

Skirkite 1,2% psichologinei pagalbai vaikams

Lietuvoje kiekvienais metais daugėja pranešimų apie vaikus ir paauglius, kurie patiria smurtą namuose iš artimiausių žmonių, ugdymo įstaigose ir kitose vietose iš bendraamžių bei suaugusiųjų, taip pat virtualioje erdvėje. Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos duomenimis, pernai daugiau kaip 3 tūkst. vaikų susidūrė su fizine prievarta, nukentėjo nuo seksualinio ir psichologinio smurto, patyrė nepriežiūrą. 

Tai sunki psichologinė trauma, kuri negydoma kraujuoja visą gyvenimą ir laikas nesumažina nei skausmo, nei žaizdų. Patirti trauminiai išgyvenimai dažniausiai persekioja nuolat. Tad ir visą vaikystę, ir suaugus gali būti sunku pasitikėti žmonėmis bei kurti santykius, gali lydėti bejėgiškumo, menkavertiškumo, nuolatinio nerimo jausmai, mokymosi sunkumai, uždarumas ir atsitraukimas, mintys apie savižudybę. 

Kiekvienam smurtą patyrusiam vaikui būtina profesionali, jo preikius atitinkanti kompleksinė pagalba. 2023 m. padėjome daugiau nei 200-tams vaikų ir paauglių įveikti smurto traumos sukeltus sunkumus. Visos lėšos, gautos iš 1,2% gyventojų pajamų mokesčio, buvo skirtos į smurto traumos įveikimą orientuotai psichologinei ir psichoterapinei pagalbai. 

Jūsų parama labai reikalinga ir šiais metais. Skirdami 1,2% savo pajamų mokesčio Paramos vaikams centrui, padėsite vaikams ir paaugliams pasveikti – vėl džiaugtis gyvenimu. Visi gauti pinigai bus skirti suteikti profesionalią psichologinę pagalbą vaikams, patyrusiems smurtą. 

Paramos gavėjo identifikacinis kodas (numeris) – 124632778.
Paramos gavėjo pavadinimas – VšĮ Paramos vaikams centras.

Skirkite 1,2% Paramos vaikams centrui:

1.Prisijunkite prie Elektroninės deklaravimo sistemos (EDS), čia: https://bit.ly/42HemtQ

2.Viršutiniame horizontaliajame EDS meniu spauskite „Deklaravimas“, tada kairiajame vertikaliame meniu – „Pildyti formą“. Pasirinkite „Prašymas skirti paramą“.

3.Formos pildymo lange paspauskite gaublio ikonėlę. Pirmajame paramos pildymo lange spauskite „Tęsti“, antrajame lange „Gavėjo paieška“ įrašykite „Paramos vaikams centras“ ir spauskite „Tęsti“. 

4.Užpildykite prašymo duomenis:
Mokesčio dalies dydis (procentais) – 1,2
Mokesčio dalį skiriu iki mokestinio laikotarpio – 2026. Ir spauskite „Išsaugoti“.

5.Peržiūrėkite, ar pateikti duomenys teisingi ir spauskite „Taip, teisingi“. 

6.Naujai atsidariusiame lange spauskite „Formuoti prašymą“. Jame matysite paramos gavėją ir jam skirtą pajamų mokesčio dalį. Spauskite „Pateikti“.