Paskelbta: 2018 06 18

Saugumo mokymuose vaikai sužino, kaip išvengti pavojų 

Žinant, ko reikėtų saugotis internete ir realiame gyvenime, vaikams kur kas lengviau išvengti įvairių formų prievartos, priekabiavimo, patyčių, kitų traumuojančių patirčių. Tad Paramos vaikams centro specialistai nuolat organizuoja saugumo mokymus įvairaus amžiaus vaikams.

Vedamos pamokos mokyklose atskiroms klasėms, paskaitos ir tęstiniai užsiėmimai. Balandžio pabaigoje – birželio pradžioje Paramos vaikams centro psichologės Asta Laureckienė ir Vaida Gabė organizavo po keturis susitikimus 7 – 10 metų vaikams ir 11 – 14 metų paaugliams. Be to, A.Laureckienė vedė pamoką saugumo tema Vilniaus A.Vienuolio progimnazijos mokiniams.

Vaikai sužinojo, kaip atpažinti įvairių rūšių smurtą ir kur kreiptis pagalbos. Išgirdo, kokie pavojai slypi internete ir kaip jų išvengti. Mokėsi pažinti savo jausmus ir juos tinkamai išreikšti. Kartu su psichologėmis ieškojo atsakymų į klausimus: kaip jaučiasi žmogus, iš kurio kiti tyčiojasi; kam žmogui reikalingi jausmai; kodėl tavo kūnas priklauso tik tau; kaip reaguoti, jeigu kitas žmogus daro tai, kas tau nepatinka, ir pan.


Saugumo mokymai vaikams – projekto „Kompleksinių paslaugų teikimas šeimai Vilniaus mieste“ dalis, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.