Paskelbta: 2019 11 28

Registruokis į mokymus ir tapk „Big Brothers Big Sisters“ savanoriu

Jeigu tau daugiau nei 18-iolika, kiekvieną savaitę dvi valandas gali praleisti su vaiku ir nori baigti mokymus, tapk savanoriu – vaiko draugu. Išklausančio ir suprantančio žmogaus vaikams labai reikia skiriantis tėvams, šeimai persikėlus gyventi į kitą miestą ar vaikui pakeitus mokyklą, išgyvenant netektį, susirgus artimajam ir pan.

Kaip veikia programa? 

Mokymus baigęs savanoris mažiausiai metus bendrauja su 7 – 14 metų vaiku ar paaugliu. Draugai susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Eidami kartu sportuoti, į kiną ar teatrą, susitikę arbatos puodeliui, gamindami maistą ir pan., kalbasi jiems svarbiomis temomis. Draugaujant vaikui ir savanoriui svarbiausia – laikas kartu, todėl susitikimus galima derinti su mėgstama veikla ar net būtinais reikalais.

Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais. O savanoriui – tai prasmingai praleistas laikas ir galingas jausmas, kad padeda vaikui tobulėti, rodo tinkamą kryptį, moko džiaugtis gyvenimu. Vaiko ir savanorio draugystę koordinuoja Paramos vaikams centro psichologės.

Registruotis savanoriauti kviečiame visus:

– nuo 18 metų, nepriklausomai nuo išsilavinimo, profesinės veiklos, šeiminės padėties;
– turinčius laiko kiekvieną savaitę dvi valandas praleisti su vaiku;
– norinčius baigti savanorių mokymus.

Savanorių mokymai

Savanoriauti kviečiame po atrankinio pokalbio, o draugauti su vaiku pradedama baigus 10 savaičių mokymus. Tai tęstiniai susitikimai kartą per savaitę, kuriuos veda Paramos vaikams centro psichologės.

Mokymuose pateikiama daug informacijos apie vaikų raidos ypatumus, bendravimo barjerus, aptariamos įvairios krizinės situacijos. Kalbama, kaip reikšti jausmus efektyviais būdais, taip pat apie smurtą, skyrybas ir kitas situacijas, su kuriomis susiduria programoje dalyvaujantys vaikai.

Be to, savanoriai sužino daug kasdienėse situacijose naudingos informacijos: kaip pozityviai ir efektyviai spręsti konfliktus, apie santykių ciklus bei krizes, taip pat jų įveikimą, apie emocijas ir jų reiškimą.

Artimiausi mokymai vyks nuo balandžio 16 d. iki birželio 18 d., ketvirtadieniais 18.00–20.00 val. Paramos vaikams centre (Šeimyniškių g. 3A, Vilnius).

Registracija – iki kovo 31 d. el. paštu bbbs@pvc.lt. Nurodykite vardą, pavardę, kontaktus ir kad norėtumėte savanoriauti. Su Jumis susisieks „Big Brothers Big Sisters“ koordinatorė ir pakvies į atrankinį pokalbį.

Daugiau informacijos – www.bbbs.lt 

 

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI