Paskelbta: 2023 10 04

Programa „Antras žingsnis darželiams“ startuoja beveik 30-tyje ugdymo įstaigų

Beveik 30 priešmokyklinio ugdymo įstaigų įvairiuose Lietuvos miestuose pradeda įgyvendinti socialinių emocinių įgūdžių programą „Antras žingsnis darželiams“. 

Dirbti su programa ir mokyti vaikus suprasti savo jausmus, spręsti konfliktus, bendradrabiauti mokytojos pasirengė Paramos vaikams centro organizuojamuose mokymuose, kuriuos finansavo „Eika“ grupė. 

Dviejų dienų mokymuose programos vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Ieva Dulinskaitė pristatė emocinių įgūdžių sampratą ir ugdymo galimybes, jausmų atpažinimo ir valdymo principus, vaikų raidos ypatumus, taip pat detaliai supažindino su „Antras žingsnis darželiams“ pamokėlių struktūra bei jų vedimo metodika.

Pasak mokymus baigusių mokytojų, pamokėlių temos – labai gyvenimiškos ir aktualios: kaip išmokti susitvarkyti po žaidimo ir pasidalinti žaislais, kaip nusiraminti supykus ir išmokti kantriai palaukti savo eilės, kaip pasiūlyti pagalbą draugui. 

Bene patraukliausia mokymų dalyvėms buvo tai, kad programa „Antras žingsnis darželiams“ – labai konkreti, detaliai aprašyta, nereikia pamokėlių turinio kurti patiems, medžiaga jau išbandyta specialistų ir atrinkta tai, kas užtikrintai veikia. Tai mokytojoms suteikė pasitikėjimo ir įrankį su vaikais kalbėtis apie jausmus. 

Daugiau informacijos apie programos „Antras žingsnis darželiams“ mokymus