Paskelbta: 2024 01 15

Paramos vaikams centre psichologinė pagalba suteikta beveik 200 ukrainiečių

Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą ir į Lietuvą atvykus pirmiesiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams, Paramos vaikams centre iš karto jiems pradėta teikti psichologinė pagalba.

Nuo 2022 m. vasario pabaigos iki 2023 m. pabaigos Paramos vaikams centro specialistai pagalbą suteikė beveik 200 iš Ukrainos atvykusių vaikų ir suaugusiųjų. 

Psichologinę pagalbą jie gavo individualiose konsultacijose. Taip pat buvo organizuojami grupinės terapijos užsiėmimai, atskirai paaugliams, mamoms ir suaugusiems. Emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikė programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoriai, o tėvams – programos psichologės. 

Paramos vaikams centro specialistai pagalbai suteikti viso skyrė daugiau kaip 4000 valandų. 

Dėkojame iš Ukrainos atvykusioms psichologėms Katerynai ir Nataljai, kurios pastaraisiais metais buvo aktyviai įsitraukusios į Paramos vaikams centro veiklas ir daug prisidėjo, kad nuo karo nukentėję žmonės gautų profesionalią pagalbą. 

Už ženklų finansinį indėlį nuoširdžiai dėkojame organizacijai „Gelbėkit vaikus“, kurios dėka nuo karo Ukrainoje bėgantys vaikai ir suaugusieji Paramos vaikams centre sulaukė psichologinės pagalbos ir emocinės paramos.