Paskelbta: 2019 06 30

Pagalba smurtą patyrusiems vaikams ir jų artimiesiems

Paramos vaikams centre kiekvienais metais pagalbos sulaukia apie 200 vaikų, patyrusių įvairių formų smurtą. 2019 metais įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, išgyventi traumuojančias patirtis psichologai padės daugiau kaip 200 žmonių.

„Profesionalios pagalbos nuo smurto nukentėjusiems vaikams ir jų artimiesiems poreikis – labai didelis. Tėvai ir kitų organizacijų specialistai į mus nuolat kreipiasi dėl pagalbos smurtą patyrusiems vaikams. Labai svarbu, kad profesionali kompleksinė pagalba būtų suteikta laiku. Svarbu padėti nukentėjusiems vaikams įveikti žalojančias smurto pasekmes, kylančius emocinius ir elgesio sunkumus, padėti vėl pasijusti saugiai“, – sako Paramos vaikams centro psichologė, programos „Vaikystė be smurto“ vadovė Ieva Daniūnaitė.

Įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, nemokamai teikiamos psichologo, socialinio darbuotojo, psichiatro, teisinės konsultacijos. Esant poreikiui, bendradarbiaujama su kitomis organizacijomis. Kiekvienam vaikui ir jo šeimai, atsižvelgiant į jų poreikius, parengiamas individualus pagalbos planas. Be to, Paramos vaikams centro ekspertai nuolat dalinasi sukaupta ilgamete patirtimi ir konsultuoja įvairių sričių specialistus, dirbančius su smurto aukomis.

Projekto metu pagalbos sulauks 240 žmonių. Profesionalios ir kokybiškos kompleksinės paslaugos bus suteiktos 110 vaikų, nukentėjusių nuo smurto, ir 130 jų artimųjų (tėvų/globėjų, kitų šeimos narių).

2018 m. Paramos vaikams centre pagalbą gavo 205 vaikai, patyrę smurtą, ir 344 jų artimieji.

Registracijas konsultacijoms ir daugiau informacijos: tel. 8 611 22612, el. p. pvc@pvc.lt

Projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“ finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendina VšĮ „Paramos vaikams centras“