Paskelbta: 2023 02 13

Ne mitai apie vaikų ir paauglių elgesį, bendravimą, savijautą | Leidinys

Tėvams įprasta girdėti tokius patarimus kaip: „Kūdikio nešioti negalima, nes pripras“, „Paverks ir nurims“, taip pat dar gajūs suaugusiųjų įsitikinimai, kad „Vaikai turi kuo anksčiau visko išmokti“, „Jei tik labiau pasistengtų, mokytųsi kur kas geriau“, „Geri tėvai ant vaikų nepyksta“. O tėvai nevengia savo vaikams ar paaugliams patarti: „Jei tau trenkia, duok atgal“, „Berniukai neverkia“, „Vaikai turi atsiprašyti pirmi“.

Leidinyje „Ne mitai apie vaikų ir paauglių elgesį, bendravimą, savijautą“ psichologės paneigia šiuos ir kitus dažniausiai girdimus įsitikinimus. Pateikia rekomendacijų, kas padeda vaikams išmokti tinkamai elgtis, stiprina jų savivertę, moko atpažinti ir reikšti jausmus, kurti draugiškus santykius su bendraamžiais ir suaugusiais.

Leidinį „Ne mitai apie vaikų ir paauglių elgesį, bendravimą, savijautą“:

PARENGĖ      

FINANSAVO 


Pasitarti dėl asmeninės situacijos, kai kyla klausimų dėl vaikų ir paauglių auklėjimo ar įvairių sunkumų, galima paskambinus į Paramos vaikams centre veikiančią „Tėvų liniją“ – 8 800 900 12. Darbo dienomis 9.00-13.00 val. ir 17.00-21.00 val. tėvus, įtėvius, globėjus, senelius iš visos Lietuvos nemokamai konsultuoja profesionalūs psichologai.