Paskelbta: 2021 06 17

Mokymai padėjo tėvams suprasti vaikus ir labiau pasitikėti savimi

Paramos vaikams centre nuolat organizuojami pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai tėvams nenutrūko ir karantino metu – vyko nuotoliniu būdu. Pandemijos metu, įgyvendinant projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“ mokymus baigė 4 grupės – 59 tėvai. Kiekviena grupė dalyvavo tęstiniuose mokymuose, kurie buvo skirti tėvams, auginantiems 4-6 metų, 7-11 metų vaikus ir paauglius.

Susitikimuose, kuriuos vedė Paramos vaikams centro psichologės, tėvai sužinojo apie kiekvienam amžiaus tarpsniui būdingus ypatumus, mokėsi suprasti savo ir vaikų jausmus, jų elgesio priežastis. Buvo pristatyta pozityvaus drausminimo pavyzdžių, praktinių patarimų, kaip stiprinti ryšį su vaiku, tinkamai valdyti savo emocijas, kaip įvairiose situacijose reaguoti į vaiko elgesį.

Mokymų metu dalyviai dalinosi ir savo patirtimis, analizavo konkrečius atvejus, ieškojo sprendimų asmeninėse situacijose. Viena mokymuose dalyvavusi mama pastebėjo, kad būtent diskusijos ir dalijimasis patirtimis padėjo rasti daug atsakymų. Kita dalyvė sakė po mokymų supratusi, kad su vaiku „įmanoma bendrauti ir iš lygių pozicijų“. „Sužinojau, kaip girdėti vaiką, atspindėti jo jausmus, įvardinti ir savo, ir jo pojūčius, drąsiai atsiprašyti, kalbėti svarbiomis temomis. Namuose jau išbandžiau metodą siūlyti kelis variantus, ne tik vieną, man priimtiną“, – džiaugėsi paauglio mama. Dar vienai dalyvei pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai padėjo priimti savo vaiką tokį, koks jis yra, ir prisiminti susitarimų svarbą.

Baigę mokymus dalyviai sakė, kad itin naudingi buvo kiekvieno užsiėmimo metu pateikiami praktiniai patarimai „kaip elgtis, kaip kalbėti, kokias frazes naudoti, o kurių vengti“, taip pat, kad buvo daug realių pavyzdžių nagrinėjimo.

Svarbu tai, kad mokymai įkvėpė dalyvius pasitikėti savimi kaip tėvais, susimažinti lūkesčius ir siekius būti tobulais: „Nuolat save kaltinau, kad esu blogas tėtis, todėl sūnui nepavyksta daug dalykų. Dabar žinau, kad jis elgiasi kaip įprasta tokiam amžiui, o aš viską darau gerai“.

 

Kitus pozityvios tėvystės įgūdžių mokymus organizuosime rudenį. Išankstinė registracija vyksta el. paštu erika@pvc.lt. Registruojantis prašome nurodyti vaiko amžių.