Paskelbta: 2024 02 12

Kviečiame vaikus ir paauglius dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“

Kviečiame 7-14 metų berniukus ir mergaites dalyvauti Paramos vaikams centro programoje „Big Brothers Big Sisters“, kurioje psichologinių sunkumų patiriantiems vaikams ir paaugliams emocinę paramą teikia parengti savanoriai. 

Kaip veikia programa? 

Dalyvaujantys programoje „Big Brothers Big Sisters“ vaikai ir paaugliai (Mažieji Draugai)  draugauja su savanoriais (Didžiaisiais Draugais) – berniukai su vaikinais ar vyrais, o mergaitės su merginomis ar moterimis. Savanoriai/-ės su vaikais susitinka individualiai kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. 

Susitikimų metu Draugai/-ės kalbasi jiems/-oms svarbiomis temomis ir užsiima abiems patinkančia veikla. Pavyzdžiui, eina pasivaikščioti, į kiną ar muziejų, susitinka arbatos puodeliui, gamina maistą, žaidžia stalo ar kitokius žaidimus. 

Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais.

Savanoriai su vaikais pradeda draugauti tik baigę 10 savaičių mokymus, kuriuose įgyja psichologijos žinių ir bendravimui su vaikais būtinų įgūdžių. Visą savanorio ir vaiko draugystės laiką, jų bendravimą koordinuoja Paramos vaikams centro psichologė ar socialinė darbuotoja.

Svarbu žinoti norintiems/-čioms dalyvauti 

Programa „Big Brothers Big Sisters“ skirta vaikams ir paaugliams, kurie išgyvena emocinius ir psichologinius sunkumus (tėvų skyrybas, artimojo netektį, bendraamžių atstūmimą, patyčias ir kt.), jaučiasi vieniši, nepasitiki savimi ir/ar kitais, neturi pakankamai įgūdžių kurti draugystėms ir pan. 

Ar programa gali padėti esamoje situacijoje, įvertinama pokalbio su tėvais ir vaikais metu. 

Visi vaikai, kurie nori dalyvauti programoje ir turėti Draugą/-ę, turi sudalyvauti Paramos vaikams centro organizuojamuose mokymuose „Esame saugūs“. Jie skirti ugdyti vaikų atsparumą ir gebėjimą atpažinti emocinį, fizinį ir seksualinį smurtą, apsisaugoti nuo jo, žinoti savo teises. Vaikai išmoksta, kaip elgtis jiems nemaloniose ir nesaugiose situacijose, sužino, kur kreiptis pagalbos.

Vaikų ir paauglių registracija

Į programą „Big Brothers Big Sisters“ vaikus ir paauglius turi užregistruoti jų tėvai, įtėviai, globėjai. Dalyvauti kviečiami tik vaikai ir paaugliai nuo 7 iki 14 metų. 

Vietų skaičius programoje labai ribotas. Dalyvavimas nemokamas. 

Berniukų registracija: https://forms.office.com/e/vFBGkhUjRY 

Mergaičių registracija: https://forms.office.com/e/aUcGeTz88T 


Kilus klausimams: bbbs@pvc.lt 

Daugiau apie „Big Brothers Big Sisters“: www.bbbs.lt