Paskelbta: 2021 08 02

Kviečiame tapti „Big Brothers Big Sisters“ savanoriu/-e

Paramos vaikams centre 26-erius metus veikianti programa „Big Brothers Big Sisters“ kviečia savanoriauti – tapti draugu vaikui ar paaugliui, kuris išgyvena emocinius sunkumus ar krizę, kuriam reikia palaikymo, padrąsinimo ar nuraminimo, taip pat pagalbos, mokantis savarankiškumo, pasitikėti savimi, bendrauti su kitais, suprasti savo jausmus ir kitų svarbių įgūdžių.

Kaip veikia programa? 

Mokymus baigęs savanoris mažiausiai metus individualiai bendrauja su 7 – 14 metų vaiku ar paaugliu. Merginos ir moterys su mergaitėmis, vaikinai ir vyrais su berniukais. Išklausančio ir suprantančio draugo vaikams labai reikia skiriantis tėvams, šeimai persikėlus gyventi į kitą miestą ar vaikui pakeitus mokyklą, išgyvenant netektį, susirgus artimajam ir pan.

Draugai/-ės susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Eidami/-os kartu sportuoti, į kiną ar teatrą, susitikę arbatos puodeliui, gamindami/-os maistą ar užsiimdami/-os kitomis abiems patinkančiomis veiklomis, taip pat bendraudami/-os nuotoliniu būdu (karantino metu), kalbasi jiems/joms svarbiomis temomis. Draugaujant vaikui ir savanoriui/-ei svarbiausia – laikas kartu, todėl susitikimus galima derinti su mėgstama veikla ar net būtinais reikalais.

Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais. O savanoriui/-ei – tai prasmingai praleistas laikas ir galingas jausmas, kad padeda vaikui tobulėti, rodo tinkamą kryptį, moko džiaugtis gyvenimu. Vaiko ir savanorio draugystę koordinuoja Paramos vaikams centro psichologės.

Registruotis savanoriauti kviečiame visus/-as:

  • nuo 18 metų, nepriklausomai nuo išsilavinimo, profesinės veiklos, šeiminės padėties;
  • turinčius/-ias laiko kiekvieną savaitę dvi valandas praleisti su vaiku;
  • norinčius/-ias baigti savanorių mokymus.

 

Savanorių mokymai

Savanoriauti kviečiame po atrankinio pokalbio, o draugauti su vaiku pradedama, baigus 10 savaičių mokymus. Tai tęstiniai užsiėmimai kartą per savaitę, kuriuos veda Paramos vaikams centro psichologės.

Mokymuose pateikiama daug informacijos apie vaikų raidos ypatumus, bendravimo barjerus, aptariamos įvairios krizinės situacijos. Kalbama, kaip reikšti jausmus efektyviais būdais, taip pat apie smurtą, skyrybas ir kitas situacijas, su kuriomis susiduria programoje dalyvaujantys vaikai.

Be to, savanoriai sužino daug kasdienėse situacijose naudingos informacijos: kaip pozityviai ir efektyviai spręsti konfliktus, apie santykių ciklus bei krizes, taip pat jų įveikimą, apie emocijas ir jų reiškimą.

Artimiausi mokymai prasidės rugsėjo 27 d. Vyks Paramos vaikams centre, Šeimyniškių g. 3A (Vilnius).

Registracija – iki rugsėjo 13 d. el. paštu bbbs@pvc.lt. Nurodykite vardą, pavardę, kontaktus ir kad norėtumėte savanoriauti. Su Jumis susisieks „Big Brothers Big Sisters“ koordinatorė ir pakvies į atrankinį pokalbį.

Daugiau informacijos – www.bbbs.lt

 

Programą „Big Brothers Big Sisters Vilnius“ remia:

Vilniaus miesto savivaldybė, kino gamybos kompanija „Dansu Films“, visi skyrę pinigų portale Aukok.lt.