Paskelbta: 2020 07 20

Kviečiame mergaites ir paaugles dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“

COVID-19 pandemija ir karantinas parodė, kaip svarbu vaikams/paaugliams turėti patikimą, draugišką, palaikantį draugą (savanorį), kuris net ištikus pasaulinei krizei lieka šalia ir gali pasikalbėti, suprasti, padrąsinti. Šiuo metu tik mergaitės ir paauglės (7–14 metų), kurios jaučiasi vienišos, nepasitiki savimi ar stinga motyvacijos, kviečiamos dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“, kuri įgyvendinama Paramos vaikams centre, Vilniuje.

Kaip veikia programa? 

Dalyvaudama programoje mergaitė ar paauglė (Mažoji Draugė) ir savanorė (Didžioji Draugė) individualiai susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Draugės kalbasi joms svarbiomis temomis ir užsiima abiems patinkančia veikla. Pavyzdžiui, eina pasivaikščioti, į kiną ar muziejų, susitinka arbatos puodeliui, gamina maistą, žaidžia stalo ar kitokius žaidimus. Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais.

Savanoriai su vaikais pradeda draugauti tik baigę 10 savaičių mokymus, kuriuose įgyja psichologijos žinių ir bendravimui su vaikais būtinų įgūdžių. Visą savanorio ir vaiko draugystės laiką, jų bendravimą koordinuoja Paramos vaikams centro psichologės.

Draugystės pradžioje pasirašoma Draugystės Sutartis, kuri trunka vienerius metus. Praėjus metams, bendru vaiko, savanorio, vaiko tėvų ar globėjų ir programos koordinatorių sutarimu Draugystės Sutartis pratęsiama dar metams arba užbaigiama.

Visi vaikai, kurie nori dalyvauti programoje ir turėti Didįjį Draugą, turi sudalyvauti vaikų saugumo mokymuose. Šių mokymų tikslas: ugdyti vaikų atsparumą ir gebėjimą atpažinti emocinį, fizinį ir seksualinį smurtą, apsisaugoti nuo jo, žinoti savo teises. Vaikai išmoksta, kaip elgtis jiems nemalonioje situacijoje, kur ieškoti pagalbos.

Registracija

Kviečiame registruotis tel. 8 611 22612 arba el. paštu bbbs@pvc.lt (svarbu nurodyti vaiko vardą, pavardę, amžių ir savo kontaktinį telefono numerį).

Jeigu turite galimybę, užpildykite TĖVŲ PARAIŠKĄ ir atsiųskite el. paštu bbbs@pvc.lt (jeigu tokios galimybės neturite, galėsite tai padaryti atvykę į pokalbį Paramos vaikams centre).

Kai užsiregistruosite, su Jumis susisieks programos koordinatorė ir pakvies Jus kartu su vaiku į pokalbį, skirtą įvertinti kuo programa gali padėti Jūsų vaikui esamoje situacijoje.

 

Daugiau informacijos: tel. 8 611 22612, el. paštu bbbs@pvc.lt

Plačiau apie programą „Big Brothers Big Sisters“: www.bbbs.lt

 

PAGRINDINIS RĖMĖJAS