Paskelbta: 2024 07 01

Kviečiame mergaites ir paaugles dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“

Kviečiame mergaites ir paaugles (7-14 metų), kurios jaučiasi vienišos, nepasitiki savimi ar stinga motyvacijos, dalyvauti Paramos vaikams centro programoje „Big Brothers Big Sisters“. Čia psichologinių sunkumų patiriantiems vaikams ir paaugliams emocinę paramą teikia parengti savanoriai. 

Kaip veikia programa? 

Dalyvaudama programoje mergaitė ar paauglė (Mažoji Draugė) ir savanorė (Didžioji Draugė) individualiai susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia dvi valandas. Draugės kalbasi joms svarbiomis temomis ir užsiima abiems patinkančia veikla. Pavyzdžiui, eina pasivaikščioti, į kiną ar muziejų, susitinka arbatos puodeliui, gamina maistą, žaidžia stalo ar kitokius žaidimus. Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais.

Savanoriai su vaikais pradeda draugauti baigę 10 savaičių mokymus, kuriuose įgyja psichologijos žinių ir bendravimui su vaikais būtinų įgūdžių. Visą savanorio ir vaiko draugystės laiką, jų bendravimą koordinuoja Paramos vaikams centro psichologė arba socialinė darbuotoja.

Svarbu žinoti norinčioms dalyvauti 

Programa „Big Brothers Big Sisters“ skirta vaikams ir paaugliams, kurie išgyvena emocinius ir psichologinius sunkumus (tėvų skyrybas, artimojo netektį, bendraamžių atstūmimą, patyčias ir kt.), jaučiasi vieniši, nepasitiki savimi ir/ar kitais, neturi pakankamai įgūdžių kurti draugystėms ir pan. 

Ar programa gali padėti esamoje situacijoje, įvertinama pokalbio su tėvais ir vaikais metu. 

Mergaitės ir paauglės, kurios nori dalyvauti programoje ir turėti Draugę, turi sudalyvauti Paramos vaikams centro organizuojamuose mokymuose „Esame saugūs“. Jie skirti ugdyti vaikų atsparumą ir gebėjimą atpažinti emocinį, fizinį ir seksualinį smurtą, apsisaugoti nuo jo, žinoti savo teises. Vaikai išmoksta, kaip elgtis jiems nemaloniose ir nesaugiose situacijose, sužino, kur kreiptis pagalbos.

Registracija

Į programą „Big Brothers Big Sisters“ vaikus ir paauglius turi užregistruoti jų tėvai, įtėviai, globėjai. Šiuo metu dalyvauti kviečiamos tik mergaitės ir paauglės nuo 7 iki 14 metų. 

Vietų skaičius programoje labai ribotas. Dalyvavimas nemokamas. 

Registracija: https://forms.office.com/e/7u0TJe3RVC 

 Kilus klausimams: bbbs@pvc.lt 

Daugiau apie „Big Brothers Big Sisters“: www.bbbs.lt