Paskelbta: 2021 12 20

Konferencija „Tėvai pasikeitusiame pasaulyje: kaip nepamesti savęs ir suprasti vaikus“ (VAIZDO ĮRAŠAS)

Konferencijoje „Tėvai pasikeitusiame pasaulyje: kaip nepamesti savęs ir suprasti vaikus“ Paramos vaikams centro ir Vilniaus universiteto psichologės kalba apie tai, ką vaikai/paaugliai išgyvena pandemijos metu, kaip tai gali keisti jų elgesį ir kada suaugusiems reikėtų susirūpinti.

VU Psichologijos instituto profesorė, psichologė psichoterapeutė Roma Jusienė pristato tyrimų rezultatus, kaip per pirmąjį ir antrajį karantinus jautėsi 6-18 metų vaikai, kokie atsiskleidė apsauginiai ir rizikos veiksniai. Atskleidžia, kur yra tikrieji vaikų norai (poreikiai), o kur „pakaitalai“, kada „nenoriu“ tai tik būdas išvengti ar pasislėpti ar nebenorėti, nes vis tiek nepavyks gauti.

VU Psichologijos instituto profesorė, psichologė Laima Bulotaitė kalba apie Z kartos problemas, naujus iššūkius COVID-19  pandemijos metu bei  būdus, kaip patys vaikai bando jas spręsti ir svarsto, ar ši karta turi didesnę riziką tapti priklausomais.

Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė aptaria vaikų elgesį, kuris tėvams kelia iššūkių, ir pateikia rekomendacijų, kaip jį suprasti bei tinkamai reaguoti.

Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė  Erna Petkutė dalinasi įžvalgomis, kodėl tėvai kelia sau itin didelius lūkesčius, ir kas nutinka, kai jie neišsipildo.

Paramos vaikams centro psichologė Indrė Mačiūnė padeda suprasti, kaip jaučiasi tėvai pandemijos metu, ir rekomenduoja, kaip būti pakankamai gerais tėvais darant tik tiek, kiek šiuo metu pavyksta.

TIESIOGINĖS KONFERENCIJOS TRANSLIACIJOS VAIZDO ĮRAŠAS:

https://youtu.be/3AD7t82N_zg

Dėl asmeninių situacijų kviečiame nemokamai pasitarti su psichologu Paramos vaikams centro „Tėvų linijoje“, 8 800 900 12. Nei skambučių skaičius, nei jų trukmė neribojama, o pokalbiai – anoniminiai.

Pasitarti galima visais klausimais, susijusiais su vaikų ir šeimos psichologiniais sunkumais, rūpesčiais, tarpusavio santykiais, savijauta ir pan. Tuomet, kai tėvams ar vaikams sukyla stiprios emocijos ir sunku susivaldyti arba reikia palaikymo, norisi išsikalbėti, pasidalinti rūpesčiais. Daugiau informacijos: www.tevulinija.lt