Paskelbta: 2024 01 10

Konferencija „Suprasti ir priimti paauglystę“

Paauglystės laikotarpiu jaunam žmogui kyla daug įvairių iššūkių, o suaugusiems (tėvams, mokytojams ir kitiems su paaugliais dirbantiems specialistams) svarbu suprasti ir priimti jauną žmogų, esant poreikiui suteikti pagalbą, o ne atsiriboti ar kovoti. 

Pasak Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko Andriaus Navicko, valstybės įgyvendinamoje paramos šeimai politikoje vis labiau įsisąmoninamos vaiko teisės, amžėjimo iššūkiai. Deja, apie realią pagalbą paaugliams kalbama pernelyg mažai. Veikiau populiaru svarstyti, kaip visuomenę „apsaugoti“ nuo viso to, kas siejama su paauglyste. 

Paramos vaikams centro vadovė, psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė sako, kad paauglystės nereikia demonizuoti ir gąsdinti tėvų bei vaikų laukiančiais siaubingais pokyčiais, nes tai natūralus vaiko raidos etapas, su savo tikslais ir uždaviniais. Todėl svarbu suprasti, kokie jie yra, kokius paauglių poreikius būtina atliepti, kodėl jiems šiuo metu tėvai nėra mažiau svarbūs nei jaunesniame amžiuje.

Konferencijoje „Suprasti ir priimti paauglystę“ bus pristatyta, kokie pokyčiai vyksta paauglystės laikotarpiu, kokius įvairiapusio augimo iššūkius išgyvena jaunas žmogus. Taip pat bus priminta, kad tėvai, mokytojai ir kiti asmenys, kuriems tenka bendrauti su paaugliais, kaskart stengtųsi juos suprasti ir priimti, o ne atsiriboti ar kovoti.

Konferencijoje pranešimus skaitys neurologijos srities mokslininkai, psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai.

Baigiamojoje konferencijos dalyje vyks diskusija tarp pranešėjų ir valstybės institucijų, formuojančių šeimai palankią aplinką, atstovais.

Konferencijos metu gautos įžvalgos ir pateikti pasiūlymai bus analizuojami Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdžiuose 2024 m. pavasario sesijos metu.

PROGRAMA

Konferencija vyks: sausio 19 d., penktadienį, 10.00-15.00 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai). Įėjimas į Seimą pro III rūmus.

Registracija, norint dalyvauti „gyvai“, Seimo rūmuose, vyksta iki sausio 17 d. 12 val., čia: https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37173&p_k=1 

Dalyvauti nuotoliniu būdu galima, jungiantis per Teams nuorodą. 

Tiesioginė konferencijos transliacija vyks „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, čia: https://www.youtube.com/live/xoPkO6AThNo?si=rlQhll4xliFln4tq 

Konferenciją organizuoja: Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga ir Paramos vaikams centras