Paskelbta: 2021 01 18

Kompleksinė pagalba smurtą patyrusiems vaikams ir jų šeimoms

Paramos vaikams centre nuolat teikiama profesionali specializuota ir kompleksinė pagalba smurtą patyrusiems vaikams bei jų artimiesiems. Įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, 2020 m. pagalbą gavo 253 žmonės (113 vaikų ir 140 jų šeimos narių).

Paramos vaikams centro specialistai suteikė 1 312 val. psichologinių, socialinių ir teisinių konsultacijų. Kiekvienam vaikui ir jo šeimai, atsižvelgiant į poreikius, parengiamas individualus pagalbos planas ir teikiama psichologo, psichoterapeuto, socialinio darbuotojo ar teisininko pagalba.

„Vaikams, patyrusiems smurtą, būtina kompleksinė ir ilgalaikė pagalba, nes tiek psichologinė, tiek fizinė ar seksualinė prievarta sukelia emocinių ir elgesio sunkumų. Negavus laiku pagalbos, žalojančios smurto pasekmės gali lydėti visą likusį gyvenimą: kuriant santykius, profesinėje aplinkoje, auginant savo vaikus“, – sako Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė.

Tinkamą kompleksinę pagalbą labai svarbu užtikrinti ir nukentėjusio vaiko šeimos nariams, nes  smurto liudininkai taip pat patiria traumuojančius išgyvenimus, kurie psichinei sveikatai ir emocinei būsenai sukelia ilgalaikių neigiamų pasekmių.

Projektą tęsiant 2021 m., planuojama kompleksinę pagalbą suteikti 345 žmonėms.

 

Projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“ finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendina VšĮ „Paramos vaikams centras“.