Paskelbta: 2020 11 07

Kas padeda jaustis geriau karantino metu?

Kas karantino metu padeda nusiraminti ir atslūgti įtampai šeimoje? Kodėl svarbu pasikalbėti, apie tai, kaip kiekvienas jaučiasi, tęsti šeimos ritualus ir išlaikyti namų taisykles, o neigiamą informaciją riboti?

Kas padeda sumažinti įtampą šeimoje?

  • Ramios reakcijos. 

Kuo ramiau tėvai reaguoja įvariose situacijoje, tuo greičiau nusiramina ir vaikai. Priminkite vienas kitam, kad šeima – stipri komanda, kuri kartu įveiks ir išgyvens visus sunkumus. O kiekvienas iššūkis padeda įgyti išminties ir patirties.

  • Supratimas, kad ne viskas įmanoma. 

Svarbu priimti faktą, kad ne viskas šiuo metu vyks kaip esate įpratę. Suderinti mažų vaikų priežiūrą ir darbą tuo pačiu metu, niekam nepavyksta. Tai galima padaryti tik pakaitomis.

  • Dienotvarkė.

Žinojimas kaip atrodys diena sumažina nesaugumo jausmą ir padeda suprasti, kad yra dalykų, kurie visada įvyks. Kuo mažiau pokyčių namų taisyklėse, tuo vaikams ramiau, kad gyvenime dar liko stabilių dalykų.

  • Pokalbiai, apsikabinimai ir ritualai. 

Pasikalbėkite apie tai, kaip kiekvienas jaučiasi, dėl ko neramu. Kuo dažniau apsikabinkite su namiškiais ir tęskite šeimos ritualus. Tai suartina ir ramina.

  • Grynas oras ir humoras. 

Pasivaikščiojimai ir žaidimai lauke, taip pat smagūs pokštai, pajuokavimai, išdykavimai padeda atslūgti įtampai ir gerina nuotaiką.

  • Neigiamos informacijos ribojimas.

Pakanka kartą per dieną pasidomėti naujienomis apie COVID-19. Informacijos perteklius kelia nerimą, sekina emociškai, trukdo susikaupti tiek suaugusiems, tiek vaikams.

  • Pokalbiai su artimaisiais, draugais ar psichologu. 

Nelikite vieni – rūpesčiais ir jausmais pasidalinkite su patikimais suaugusiais. Pasikonsultuoti su psichologu dėl konkrečių situacijų galima „Tėvų linijoje“ darbo dienomis 9-13 val. ir 17-21 val., paskambinus 8 800 900 12. Konsultacijos nemokamos ir anoniminės. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt