Paskelbta: 2019 01 17

Kaip nuraminti nuolat verkiantį kūdikį?

Kartais tėvams atrodo, kad kūdikis verkia visą amžinybę, o priežasties suprasti neįmanoma. Susierzinus gali kilti noras supurtyti kūdikį, tačiau tai jam gresia rimtais sužalojimais ar net mirtimi. Mat vaikas iki vienerių metų – itin trapus: jo galvytė didelė, o kaklas gležnas. Kas padeda tėvams susivaldyti nuo impulsyvaus elgesio ir kaip tinkamai raminti mažylį?

Svarbu žinoti, kad kūdikis verkia, kai jaučiasi nesaugus: išalksta, sušąla ar sukaista, užsigauna ar išsigąsta. Tada jam atrodo, kad vyksta kažkas nepakeliamai blogo. Kūdikis dar daug ko nemoka ir nesupranta, todėl pats negali su tuo susitvarkyti.

Reikėtų bandyti nuspėti, ko mažyliui šią akimirką reikia, ir neatidėliojant patenkinti poreikį: pamaitinti, sušildyti ar nuraminti, švelniai glostant, niūniuojant, vežiojant lauke ir pan. Panešiokite mažylį, kad jis pasijustų saugus ir nuramintas. Fizinis kontaktas kūdikiams suteikia saugumo – jie nesijaučia vieni su savo nepakeliama būsena, žino, kad šalia yra mama ar tėtis, kurie pasirūpins, kad gyvenimas vėl pagerėtų.

Daugiau patarimų, kaip nuraminti kūdikį