Paskelbta: 2020 03 20

Darželinukai mokosi žaisdami

Skaitymo, rašymo, skaičiavimo užduotėlės, idėjos judriems ir vaidmenų žaidimams, smulkiosios motorikos lavinimas, virtualios kelionės.

 

MATEMATIKA

 

 1. Kartu denkite stalą. Pasiūlykite vaikui suskaičiuoti, kiek žmonių sės prie stalo, kiek jiems reikės lėkščių, servetėlių, stalo įrankių.

 

 1. Gaminkite su vaiku. Leiskite jam sverti, pilti, maišyti, kočioti ir pan. Tokiu būdu vaikas supras daiktų dydžius, apimtį, skaičius.

 

 1. Plokite į dainelės ritmą, mokykitės eilėraščių. Taip vaikas pajus sekas – kad įvykiai, reiškiniai, daiktai paprastai eina vienas po kito, nuosekliai.

 

 1. Kartu rūšiuokite skalbinius. Skaičiuokite, kiek palaidinių, kelnių, rankšluosčių matote. Galite įtraukti ir spalvas, lytėjimą. Klauskite kokių spalvų šie drabužiai? Ar jie šiurkštūs, ar švelnūs? Kiek yra švelnių drabužių?

 

 1. Skaičiuokite daiktus. Ant lapo pažymėkite, kiek ir kokios spalvos daiktų reikia surasti namuose/kambaryje. Visus daiktus vaikas turi sunešti į vieną vietą, po to kartu skaičiuojate, ar nieko netrūksta.

 

 1. Žaidimas „Pica“. Dvi popierines vienkartines lėkštes subraižykite tarsi pjaustytumėte picą. Ant vienos lėkštės „picos gabaliukų“ surašykite skaičius, ant kitos – nupieškite tam tikrą skaičių rutuliukų. Lėkštę su rutuliukais sukarpykite. „Picos gabaliuką“ su rutuliukais vaikas turi uždėti ant atitinkamos lėkštės su skaičiumi dalies. Nuotraukos ir daugiau informacijos – https://www.123homeschool4me.com/fun-pizza-counting-activity/

 

 1. Kiek lipdukų reikės? Surašykite skaičius, o vaikus ant jo turi priklijuoti tiek lipdukų, koks yra skaičius. Arba gali nupiešti tiek rutuliukų.

 

 1. Pažintis su figūromis. Nubraižykite įvairių figūrų ir skirtingo ilgio linijų. Pasiūlykite vaikui kuo tiksliau jas atkartoti ant kito lapo. Figūrų pavyzdžiai – https://bit.ly/2U3w49i

 

 1. Interaktyvūs lavinamieji žaidimai:  http://www.ziburelis.lt/nemokamaihttps://gudrutisdutis.lt/lt/zaidimai

 

 1. Atimtis ir dalyba su įvairių temų veikėjais. Programėlė – https://www.iklase.lt/maths-fun-add-subtract-count/

 

 1. Interaktyvios pamokos – https://www2.lrt.lt/vaikams/ikimokyklinukams/1-mokslas#/limit/32

 

 

LIETUVIŲ KALBA

 

 1. Kurkite pasaką. Pradėti galite: „Gyveno kartą šeima: nykštys, smilius, didysis, bevardis, mažasis“. Toliau apibūdinkite, kaip kiekvienas atrodė, koks buvo charakteris, ką mėgo, kur jie iškeliavo, kokių nuotykių patyrė.

 

 1. Raidžių lėkštė. Ant vienkartinės popierinės lėkštės krašto, ratu, surašykite abėcelę. Išėjus pasivaikščioti, vaikas gali stebėti gatvių pavadinimus ar  reklaminius stendus ir tą raidę, kurią atpažins, turėtų užlenkti lėkštėje.

 

 1. Paslėptos raidės. Ant lapo balta vaškine kreidele parašykite raidžių. Tą patį lapą pasiūlykite vaikui išlieti akvarele – raidės išryškės. Jas įvardinkite, vaikas turėtų pakartoti.

 

 1. Mokomės tarti žodžius. Interaktyvi programėlė – http://www.ziburelis.lt/nemokamai/mokykis-tarti-zodzius/zaisti

 

 1. Mokomės skaityti. Interaktyvus žaidimas – http://www.frepy.eu/part_lt.html

 

 1. Pirmoji pažintis su raidėmis. Didžiosios ir mažosios raidės, įgarsintas raidžių tarimas. Programėlės:  https://www.iklase.lt/mokausi-abc/https://gudrutisdutis.lt/lt/zaidimai/atpazinti-raides

 

 1. Klausome pasakų. 56 pasakų garso įrašai. Aplikacija sukurta taip, kad net mažiausieji nesunkiai išmoktų ja naudotis. Programėlė – https://www.iklase.lt/lrt-pasakos/

 

 1. Interaktyvios pamokos – https://www2.lrt.lt/vaikams/ikimokyklinukams/1-mokslas#/limit/32

 

 

GAMTA, GEOGRAFIJA, ISTORIJA

 

 1. Pažintis su gyvūnais ir augalais. Atprintinkite įvairių gyvūnų ir augalų paveiksliukų. Mokykite vaikus juos atpažinti.

 

 1. Pažintis su žvaigždynais ir jų atvaizdavimas – https://bit.ly/2xKyJvY

 

 1. Virtualios kelionės po pasaulį – https://bit.ly/3a40LB1

 

 1. Virtuali pažintis su Vilniaus apylinkėmis. Asmenybių, įvairių objektų spalvinimas. Programėlė – https://bit.ly/391reO9

 

 1. Vilnius vaikams. Užduotys, spalvinimas. Parsisiųsti – https://neakivaizdinisvilnius.lt/wp-content/uploads/2019/10/Spalvinimo_plakatas.pdf

 

 1. Gamtos pažinimo užduotys – http://www.gamtosreindzeris.lt

 

 

AKTYVI VEIKLA

 

 1. Ritmo pamokėlė https://bit.ly/2Qz2574
 2. Balansinis žaidimas. Ištieskite virvę, platesnį diržą ar pan. ant grindų ir vaikas turi pereiti „nenukritęs“.

 

 1. Šnipai. Išvedžiokite kambaryjeraudoną siūlą – tegu „šnipas“ (vaikas) praeina kambarį neužkliudęs „signalizacijos“.

 

 1. Riestainis. Ant siūlo pakabinkite riestainį. Žaidimo tikslas – be rankų suvalgyti riestainį.

 

 

SMULKIOSIOS MOTORIKOS LAVINIMAS

 

1. Takelis. Iš popieriaus juostelių padarykite 3–5 cm takelį. Duokite vaikui kruopų, tegul jas beria ant takelio.

 

2. Tuščia–pilna. Pastatykite du indus – vieną su kruopomis, kitą tuščią. Pasiūlykite mažyliui su šaukšti persemti kruopas į tuščią indą.

 

3. Vėrinys. Vaikas ant siūlo gali verti makaronus, sagas, karoliukus.

 

4. Pirštų masažas. Masažuokite kiekvieną vaiko pirštelį, lengvai paspauskite pagalvėles. Rodomuoju pirštu, lengvais sukamaisiais judesiais masažuokite delniukus. Juos švelniai paspaudykite.