Paskelbta: 2020 04 24

Būk pirmas – susisiek su draugu ar giminaičiu (patarimai vaikams ir paaugliams)

Daugelis vaikų (tiek darželinukai, tiek paaugliai) negalėdami susitikti su draugais, klasiokais, giminaičiais, ilgisi artimų žmonių. Labai svarbu sudaryti galimybes vaikams susisiekti su jiems svarbiais žmonėmis ir paskatinti, kad pirmi paskambintų ar parašytų.

Savanoriškos mentorystės programos „Big Brothers Big Sisters Vilnius“ koordinatorės rekomenduoja vaikams bei paaugliams nedelsti ir pirmiems susisiekti su žmogumi, apie kurį dažnai galvoja, ilgisi ar norėtų su juo pasikalbėti. Gali būti, kad tas žmogus: draugas, klasiokas, senelis, močiutė, pusbrolis, pusseserė, krikšto tėvai ar kitas giminaitis, jaučiasi panašiai.

Paskambinus galima ne tik pasikalbėti apie kasdienius dalykus, neseniai matytus filmus, skaitytas knygas, bet ir kartu pažaisti, pvz.: laivų mūšį, žodžių spėlionę, šaradas ir kt.

Prieš atsisveikinant svarbu susitarti, kada ir kokiu būdu susitiksite kitą kartą, taip pat kuris iš jūsų paskambins (ar kitaip susisieks). Nesulaukus sutarto skambučio, vertėtų dar kartą imtis iniciatyvos – būti pirmam ir paskambinti pačiam.

Iš karto nesulaukus atsakymo, nereikėtų nusiminti, bet pabandyti po kelių valandų. Mat gali būti, kad žmogus yra užsiėmęs ir nemato žinutės ar skambučio. Jeigu jis dabar neturi laiko ilgesniam pasikalbėjimui, sutarkite, kada pokalbis galėtų įvykti.

Kiekvieną kartą skambinant, ypač kai naudojamasi įvairiomis pokalbių programėlėmis, labai svarbu nepamiršti saugumo ir įsitikinti, kad tas žmogus tikrai yra pažįstamas.

Dizainas: Kristina Dailydė

Paspaudus ant paveiksliuko, rekomendacijas galima parsisiųsti ir atsispausdinti.