Paskelbta: 2020 03 06

„Big Brothers Big Sisters“: padovanok vaikui draugystę

Jūsų parama labai svarbi ir reikalinga, kad šiais metais 80 savanorių galėtų teikti emocinę paramą 80-čiai vaikų. Kiekvienas indėlis – tai galimybė vaikui turėti draugą, kuris girdi, supranta, drąsina, palaiko ir įkvepia!

Kas trečias vaikas Lietuvoje jaučiasi vienišas – patiria įvairių rūšių smurtą, išgyvena tėvų skyrybas, artimojo emigraciją, netektį ar ligą, jaučiasi nesuprastas šeimoje ar mokykloje. Toks vaikas būna labiau atsiribojęs nuo kitų, tarsi paskendęs savo pasaulyje, arba, atvirkščiai, stengiasi užmegzti kontaktą šiurkščiais ir net agresyviais būdais. Vaikai, kurie nesulaukia pagalbos, ir suaugę gali nepasitikėti savimi, neišmokti konstruktyviai spręsti konfliktų darbo kolektyve ir savo šeimoje. Jiems gali būti sunkiau išgyventi nesėkmes ir kyla didesnė rizika patirti nerimą ar depresiją.

Įveikti sunkumus vaikams labai padeda programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoriai. „Pagaliau turiu draugą, su kuriuo galiu tiesiog susitikti ir apie viską kalbėtis“, – taip sako visi vaikai, bendraujantys su savanoriais. Draugai (vaikas ir savanoris) eina sportuoti, į kiną ar teatrą, susitinka arbatos puodeliui, gamina rankdarbius ar maistą, kartu skaito, lanko parodas ar tiesiog „čilina” ir kalbasi jiems svarbiomis temomis.

Tokia savanorių teikiama emocinė parama padeda vaikams išgyventi sudėtingas situacijas, sustiprėti psichologiškai ir pasirinkti tinkamą gyvenimo kryptį, stabdyti save žalojantį ir į kitus nukreiptą agresyvų ar smurtinį elgesį.

Draugauti su vaikais savanoriai pradeda tik baigę 10 savaičių mokymus, kuriuos veda Paramos vaikams centro psichologės. Be to, psichologijos žinias gilina seminaruose, stovyklose ir supervizijose.

Kiekvienas galite padėti 80-čiai savanorių pasirengti teikti emocinę pagalbą vaikams. Jūsų parama bus skiriama:

– parengti naujiems savanoriams (10 savaičių mokymų organizavimui ir vedimui);

– savanorių psichologijos žinių gilinimui ir tobulinimuisi (supervizijų, seminarų, stovyklos organizavimui ir vedimui);

– psichologinėms savanorių, vaikų ir jų tėvų konsultacijoms.

 

PADOVANOKITE VAIKUI DRAUGYSTĘ AUKOJIMO PORTALE AUKOK.LT