Paskelbta: 2022 06 09

„Big Brothers Big Sisters“: Didžioji Draugė mergaitei ar paauglei

Kviečiame mergaites ir paaugles (7-14 metų), kurios jaučiasi vienišos, nepasitiki savimi ar stinga motyvacijos, dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“, kuri įgyvendinama Paramos vaikams centre, Vilniuje.

Kaip veikia programa? 

Dalyvaudama programoje mergaitė ar paauglė (Mažoji Draugė) ir savanorė (Didžioji Draugė) individualiai susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Draugės kalbasi joms svarbiomis temomis ir užsiima abiems patinkančia veikla. Pavyzdžiui, eina pasivaikščioti, į kiną ar muziejų, susitinka arbatos puodeliui, gamina maistą, žaidžia stalo ar kitokius žaidimus. Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais.

Savanoriai su vaikais pradeda draugauti tik baigę 10 savaičių mokymus, kuriuose įgyja psichologijos žinių ir bendravimui su vaikais būtinų įgūdžių. Visą savanorio ir vaiko draugystės laiką, jų bendravimą koordinuoja Paramos vaikams centro psichologė ir socialinė darbuotoja.

Pradėjus bendrauti pasirašoma Draugystės Sutartis, kuri trunka vienerius metus. Praėjus metams, bendru vaiko, savanorio, vaiko tėvų/globėjų ir programos koordinatorių sutarimu Draugystės Sutartis pratęsiama dar metams arba užbaigiama.

Visi vaikai, kurie nori dalyvauti programoje ir turėti Didįjį Draugą, turi sudalyvauti vaikų saugumo mokymuose. Jie skirti ugdyti vaikų atsparumą ir gebėjimą atpažinti emocinį, fizinį ir seksualinį smurtą, apsisaugoti nuo jo, žinoti savo teises. Vaikai išmoksta, kaip elgtis jiems nemalonioje situacijoje, kur ieškoti pagalbos.

Registracija

Mergaites ir paaugles turi užregistruoti tėvai/globėjai, čia: https://forms.gle/xRT8PMtyi9HP8VRK6

Kai užsiregistruosite, su Jumis susisieks programos koordinatorė ir pakvies Jus kartu su vaiku į pokalbį, skirtą įvertinti, ar programa gali padėti esamoje situacijoje.

 

Daugiau informacijos: tel. 8 611 22612, el. paštu bbbs@pvc.lt

Plačiau apie programą „Big Brothers Big Sisters“: www.bbbs.lt