Paskelbta: 2020 01 06

Atnaujinta mergaičių registracija į programą „Big Brothers Big Sisters“

Kviečiame mergaites ir paaugles nuo 7 iki 14 metų dalyvauti programoje „Big Brothers Big Sisters“. Čia teikiama savanoriška individuali pagalba vaikams, patiriantiems įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus. Emocinę paramą teikia atrinkti ir specialiuose mokymuose apmokyti savanoriai.

Vaiko ir savanorio bendravimas

Savanoriai suteikia vaikams ir paaugliams reikalingą palaikymą ir teigiamą suaugusio žmogaus pavyzdį, o jų bendravimą koordinuoja Paramos vaikams centro psichologai. Tokia emocinė parama vaikams labai reikalinga, skiriantis tėvams, šeimai persikėlus gyventi į kitą miestą ar vaikui pakeitus mokyklą, išgyvenant netektį, susirgus artimajam, patiriant patyčias ir kitus sunkumus.

Savanoris (Didysis Draugas) ir vaikas (Mažasis Draugas) susitinka kartą per savaitę ir kartu praleidžia ne mažiau dviejų valandų. Eidami kartu sportuoti, į kiną ar teatrą, susitikę arbatos puodeliui, gamindami maistą ir pan., draugai kalbasi jiems svarbiomis temomis. Turėdamas patikimą suaugusįjį, vaikas mato pavyzdį, todėl išmoksta kalbėtis apie sunkumus, lengviau išgyvena krizes, įgauna pasitikėjimo savimi ir kitais.

Kaip veikia programa?

Draugystės pradžioje yra pasirašoma Draugystės Sutartis, kuri trunka vienerius metus. Praėjus metams, bendru vaiko, savanorio, vaiko tėvų ar globėjų ir programos koordinatorių sutarimu Draugystės Sutartis pratęsiama dar metams arba užbaigiama.

Tai viena seniausių, geriausiai žinomų ir efektyviausių prevencinių programų pasaulyje, skirtų padėti vaikams. Programos sėkmę lemia individuali, ilgalaikė, stabili vaiko ir savanorio draugystė, savanorių parengimas, taip pat profesionalus vaiko ir savanorio draugystės koordinavimas.

Visi vaikai, kurie nori dalyvauti programoje ir turėti Didįjį Draugą, turi sudalyvauti vaikų saugumo mokymuose. Šių mokymų tikslas: ugdyti vaikų atsparumą ir gebėjimą atpažinti emocinį, fizinį ir seksualinį smurtą, apsisaugoti nuo jo, žinoti savo teises. Vaikai išmoksta, kaip elgtis jiems nemalonioje situacijoje, kur ieškoti pagalbos.

Registracija

Šiuo metu registruojamos TIK MERGAITĖS IR PAAUGLĖS (7 – 14 metų). Registracija vyksta tel. 8 611 22612 ir el. paštu bbbs@pvc.lt (svarbu nurodyti vaiko vardą, pavardę, amžių ir savo kontaktinį telefono numerį).

Jeigu turite galimybę, užpildykite TĖVŲ PARAIŠKĄ ir atsiųskite el. paštu bbbs@pvc.lt (jeigu tokios galimybės neturite, galėsite tai padaryti atvykę į pokalbį Paramos vaikams centre).

Kai užsiregistruosite, su Jumis susisieks programos koordinatorė ir pakvies Jus kartu su vaiku į pokalbį, skirtą įvertinti kuo programa gali padėti Jūsų vaikui esamoje situacijoje.

 

Daugiau informacijos: tel. 8 611 22612, el. paštu bbbs@pvc.lt

Plačiau apie programą „Big Brothers Big Sisters: www.bbbs.lt

 

PAGRINDINIAI RĖMĖJAI: