Paskelbta: 2020 01 06

„100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas“: pagalba suteikta beveik 200 vaikų ir tėvų

Paramos vaikams centre 2019 m. įgyvendinant projektą „100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas“ kompleksinės pagalbos sulaukė beveik 200 vaikų ir tėvų, išgyvenančių emocinius ir psichologinius sunkumus.

Projekto metu suteikta 140 psichologo, mediatoriaus ir teisininko konsultacijų, suorganizuotos 8 paskaitos tėvams pozityvaus auklėjimo temomis: kaip šeimoje ugdyti vaikų emocinį intelektą, ką reiškia būti dvynukų tėvais, kaip ruoštis mokyklai, kas padeda išvengti seksualinės prievartos pavojų ir kt.

„170 žmonių gavo tuo metu jiems reikalingą pagalbą. Kiekvienos šeimos problemos – labai skirtingos. Vienoms reikia padėti įveikti skyrybų, netekties ir kitas krizes – suteikti psichologinę, teisinę ar mediatoriaus pagalbą. Kitiems tėvams pakanka paskaitų metu gauti žinių apie vaikų raidą, sužinoti efektyvių drausminimo bei skatinimo būdų ir konfliktai šeimoje pradeda spręstis. Šis projektas suteikė galimybę įvertinti, kokia pagalba žmogui būtų efektyviausia ir ją suteikti“, – sako projekto vadovė, Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė Erna Petkutė.

Atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus visais vaikų amžiaus tarpsniais, tėvai ras leidinyje „Kaip kurti stiprų ryšį su vaiku?“

 

Projektą „100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas“ finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendino VšĮ „Paramos vaikams centras“