Paskelbta: 2023 09 15

Smurto prieš vaikus prevencijos programos „Esame saugūs“ mokymai

Kviečiame prisijungti prie visoje Lietuvoje jau vykstančių smurto prevencijos veiklų ir savo bendruomenėje sukurti akivaizdų pokytį, kurio dėka sumažės smurto prieš vaikus atvejų, nes jie mokės atpažinti netinkamą elgesį, žinos kaip reaguoti ir kur kreiptis pagalbos. 

Kas Jums padės pasiekti pokyčių? Smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“, kurią parengė VšĮ Paramos vaikams centras psichologai ir psichoterapeutai. Tai praktiniai, interaktyvūs užsiėmimai vaikams ir paskaitos tėvams bei įstaigos bendruomenei.

18 ugdymo įstaigų skirtingose Lietuvos savivaldybėse jau įgyvendino programą ir daugiau kaip 2 000 vaikų, paauglių bei jų tėvų sužinojo, kas padeda apsisaugoti nuo smurto.

Kam skirta programa „Esame saugūs“? Visoms vaikų ugdymo įstaigoms (formaliojo ir neformaliojo švietimo, ugdančioms vaikus, kurie turi raidos iššūkių) ir socialinių paslaugų centrams, dirbantiems su vaikais (vaikų dienos ir globos centrams).

Kaip įgyvendinama programa „Esame saugūs“? Organizuojami praktiniai užsiėmimai vaikams ir paskaitos tėvams bei bendruomenei. Užsiėmimai vaikams ir paaugliams vedami, remiantis metodine medžiaga, parengta atsižvelgiant į jų amžių ir poreikius. Vyksta skirtingi užsiėmimai vaikams iki 6 metų (6 užsiėmimai), 7-10 metų vaikams (5 užsiėmimai), 11-14 metų paaugliams (5 užsiėmimai, 15-18 metų paaugliams (5 užsiėmimai), mokyklinio amžiaus vaikams, turintiems raidos iššūkių (6 užsiėmimai). 

Užsiėmimų metu vaikai mokosi būti saugūs, atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, sužino, kaip elgtis atsidūrus pavojingose situacijose, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos. Programos metu taip pat organizuojamos paskaitos tėvams ir globėjams, kurių tikslas supažindinti juos su prevencine programa ir suteikti žinių, kaip apsaugoti vaikus, atpažinti ženklus, kurie rodo, kad vaikas galimai patyrė ar patiria prievartą bei mokyti, kaip elgtis tokiais atvejais. 

Kas gali įgyvendinti programą įstaigoje? Vesti užsiėmimus vaikams ir paskaitas tėvams gali specialistai (socialiniai darbuotojai, psichologai, socialiniai pedagogai, mokytojai, auklėtojai) baigę VšĮ Paramos vaikams centras organizuojamus programos „Esame saugūs“ mokymus. 

Rekomenduojame mokymuose dalyvauti dviem vienos įstaigos specialistams.  

Mokymų metu specialistams suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga: programos „Esame saugūs“ įgyvendinimo vadovas, programos pristatymo skaidrės, paskaitų tėvams skaidrės ir iliustruotos priemonės vaikų užsiėmimams. Mokymus baigę specialistai dalyvauja supervizijose, kuriose aptariami dirbant su programa kylantys iššūkiai, pateikiama papildomų rekomendacijų.

MOKYMAI VYKS PARAMOS VAIKAMS CENTRE, VILNIUJE: 

  • 1 grupė: spalio 18-19 d.
  • 2 grupė: lapkričio 15-16 d.

Supervizijų datos ir laikas bus patikslintas mokymų dalyviams.

Kaina vienam asmeniui: 

80 Eur – programos „Esame saugūs“ metodinė medžiaga.

200 Eur – 20 ak. val. mokymai, kuriuos sudaro 2 dienų seminaras (16 ak. val.) ir supervizija (4 ak. val.). 

Registracija į mokymus: https://forms.office.com/e/HBRFyXFKmj 

Kilus klausimams: ieva@pvc.lt