Paskelbta: 2018 06 06

Su draugu svajoti lengviau – Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė

„Su draugu svajoti lengviau!“ – tokiu šūkiu vasarą pasitiko ir Tarptautinę vaikų gynimo dieną atšventė programoje „Big Brothers Big Sisters“ dalyvaujantys vaikai ir savanoriai. Startas vasaros malonumams duotas šėlstant kartu su atlikėju Jurgiu Brūzga ir paleidus aitvarus, pildančius svajones.

Labiausiai vaikams reikia patikimo žmogaus šalia

„Noriu turėti draugą, su kuriuo galėčiau pasikalbėti“, „Man tik reikia, kad kas nors išklausytų, kai nepasiseka“, „Jeigu turėčiau geriausią draugę, viskas būtų kitaip“, „Kaip būtų gerai, jeigu suaugusieji nekartotų, kas esu mažas ir nieko nesuprantu“, „Noriu, kad nustotų ant manęs šaukti, juk aš viską girdžiu“ – apie tai svajoja daugelis vaikų ir kur kas dažniau nei apie brangius daiktus.

„Nesvarbu kokio amžiaus vaikas, labiausiai jam reikia bent vieno žmogaus, kuriuo pasitikėtų, suaugusio, kuris drąsintų, apkabintų, atjaustų, kai sunku, ir nuoširdžiai kartu pasidžiaugtų pasiekimais. Kad vaikas jaustųsi svarbus ir mylimas, atrodytų,  pakanka visai nedaug – tik asmeninio laiko pabūti kartu. Gaila, kad skubantiems, profesinėje veikloje ir rutinoje paskendusiems tėvams, ne visuomet tai pavyksta“, – pastebi Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.

„Big Brothers Big Sisters“ savanoriai dovanoja dėmesį

Vaikų norus būti išgirstiems ir reikalingiems, padeda išpildyti programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoriai, kiekvieną savaitę susitikdami su savo Mažaisiais Draugais. Tęsti šias prasmingas draugystes vaikus ir savanorius birželio 1 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įkvėpė atlikėjas Jurgis Brūzga su komanda: garso režisieriumi Olegu Sklubovskiu ir vadybininke Migle Oželyte.

Dovanodamas savo dainas ir nuoširdų dėmesį, J.Brūzga pabrėžė, kad savanoriai daro fantastišką, be galo svarbų ir prasmingą darbą. Mat Didysis Draugas su jam parinktu 7-14 metų vaiku eidamas pasivaikščioti, važinėdamas dviračiais, žiūrėdamas filmus ar užsiimdamas kita mėgstama veikla, skiria laiko tik vaikui. O tai, pasak psichologės J.Baltuškienės, svarbiausias dalykas, kuris neatpažįstamai keičia vaikus: suteikia pasitikėjimo, moko bendradarbiauti, pasirinkti vertybes.

Vaikų svajonėms pildytis renginio metu padėjo klubo aitvarai.lt atstovai, mokę draugus pasigaminti aitvarus, šventinę nuotaiką padėjo sukurti cukrainė „Bijola“, „Mon Ami“ kepyklėlė, maisto tiekėjai „Voverės“, o vakaro kadrus fiksavo Marius Linauskas – „Mako“.