Paskelbta: 2018 10 22

MO muziejuje vaikai mokėsi pažinti ir reikšti jausmus

MO muziejaus atidarymo festivalyje programos Big Brothers Big Sisters“ vaikai ir savanoriai vieni pirmųjų dalyvavo emocinio intelekto lavinimo užsiėmimuose. Draugai dalinosi jausmais, kuriuos sukelia vasaros vaizdai, prisiminė situacijas, kai būna liūdna, baisu ar bjauru, ieškojo ženklųžmogaus veide ir kūne išduodančių, kaip jis jaučiasi. 

Toks kalbėjimas apie jausmus padeda geriau suprasti save ir kitus. Mokėdami atpažinti ir įvardinti emocijas, vaikai geriau supranta savo jausmų pasaulį, o tada lengviau suvokti, kaip jų elgesys gali paveikti kitus. Savo ir kito jausmų atpažinimas padeda bendrauti, įsijausti į kito poziciją, valdyti savo impulsus, spręsti tarpusavio nesutarimus. Labai svarbu mokyti vaikus įvardinti ir pasidalinti savo jausmais su artimaisiais, nes tai padeda pasijusti geriau ir kitiems žmonėms mus lengviau suprasti, – atkreipia dėmesį Paramos vaikams centro psichologė Ieva Dulinskaitė, kartu su MO muziejaus edukatoriais rengusi emocinių gebėjimų lavinimo programą ir vedusi pirmuosius užsiėmimus

Užsiėmimai MO muziejuje parengti remiantis socialinių emocinių įgūdžių lavinimo ir smurto prevencijos programa Antras žingsnis, kurią Lietuvoje daugiau nei dešimt metų įgyvendina Paramos vaikams centro psichologai  moko pedagogus pagal ją dirbti savo klasėse. 

 

Mariaus Kazakevičiaus nuotr.