Paskelbta: 2018 07 23

Mokymų dalyvė: „Supratau, kad esu tikrai gera mama“

Paramos vaikams centro mokymuose tėvams ne tik pristatomi teoriniai pozityvios tėvystės principai, pateikiama praktinių pavyzdžių, bet ir patys dalyviai dalinasi patirtimi, analizuoja atvejus iš savo šeimos gyvenimo. Mokymų tėvams, auginantiems 3-6 metų vaikus, dalyviai pabrėžė, kad tokios diskusijos, kai iškart sulaukiama dar ir psichologės patarimų, buvo itin naudingos.

“Patiko su kitais tėvais pasidalinti nuomonėmis ir patyrimais. Daug gerų minčių išgirdau ne tik iš lektorės, bet ir kitų dalyvių. Mūsų patarimai vieni kitiems – labai naudingi”, – džiaugėsi mokymus baigusi mama.

Kita mokymų dalyvė taip pat pastebėjo, kad diskusijos, dalijimasis patirtimi, praktiniai pavyzdžiai/patarimai padėjo rasti daug atsakymų.

Susitikimai grupėje įkvėpė tėvus patikėti savimi ir net nusiraminti: “Atėjau į mokymus galvodama, kad mano vaikas blogas, o aš netikusi mama. Dabar suprantu, kad sūnus elgiasi normaliai savo amžiui ir aš esu tikrai labai gera mama.”

Aštuonių užsiėmimų ciklą gegužės 23 d. – liepos 11 d. vedusi psichologė Jūratė Baltuškienė padėjo tėvams suprasti savo jausmus ir vaikų elgesio priežastis diskusijų metu ir supažindindama su 3-6 metų vaikų raidos ypatumais. Specialistė pateikė pozityvaus drausminimo pavyzdžių, patarimų, kaip stiprinti ryšį su vaiku, tinkamai valdyti savo emocijas, kaip įvairiose situacijose reaguoti į vaiko elgesį.


Mokymai tėvams, auginantiems 3-6 metų vaikus, – projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“ dalis, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis.