Tėvams įprasta girdėti tokius patarimus kaip: „Kūdikio nešioti negalima, nes pripras“, „Paverks ir nurims“, taip pat dar gajūs suaugusiųjų įsitikinimai, kad „Vaikai turi kuo anksčiau visko išmokti“, „Jei tik labiau pasistengtų, mokytųsi kur kas geriau“, „Geri tėvai ant vaikų nepyksta“. O tėvai nevengia savo vaikams ar paaugliams patarti: „Jei tau trenkia, duok atgal“, „Berniukai neverkia“, „Vaikai turi atsiprašyti pirmi“.

 

Leidinyje „Ne mitai apie vaikų ir paauglių elgesį, bendravimą, savijautą“ psichologės paneigia šiuos ir kitus dažniausiai girdimus įsitikinimus. Pateikia rekomendacijų, kas padeda vaikams išmokti tinkamai elgtis, stiprina jų savivertę, moko atpažinti ir reikšti jausmus, kurti draugiškus santykius su bendraamžiais ir suaugusiais.

 


 

Kaip suprasti vaiko ar paauglio siunčiamą žinutę, kai jis supykęs, nuliūdęs, išsigandęs ar nesuprastas, pasako tėvams nemalonių, skaudžių, o gal  nerimą keliančių žodžių? Kaip vaikai supranta ir kaip juos paveikia tėvams išsprūdę žodžiai, konflikto metu, jaučiant įtampą ar nerimą?Ar vaikai ir tėvai pasakydami tam tikrus dalykus, iš tiesų taip galvoja, ar už to slepiasi kiti dalykai?

 

Leidinyje „(Ne)Suprastos žinutės“ pateikiamos dažniausiai vaikų ir tėvų naudojamos frazės, reakcijos į konkrečias situacijas bei psichologių paaiškinimai, ką tam tikri žodžiai gali reikšti. Taip pat rekomendacijos, kaip pakeisti įprastus pasakymus, kad šeimoje stiprėtų abipusis supratimas, kiltų mažiau konfliktų ir namai visiems būtų saugiu uostu.

 


 

COVID-19 sukelta pandemija į vaikų ir paauglių gyvenimus įnešė daug sumaišties, nerimo,  baimės, netekčių ir praradimų. Nestabili pandeminė situacija kelia įtampą, pyktį, nusivylimą, bejėgystę ir dažnai prasiveržia nesuvaldytomis arba, atvirkščiai, užgniaužtomis emocijomis. Vaikai ir paaugliai sukauptus jausmas gali parodyti probleminiu elgesiu tiek namuose, tiek mokykloje, būreliuose ar santykiuose su bendraamžiais. 

 

Leidinyje „Vaikai ir paaugliai pasikeitusiame pasaulyje: kodėl kyla daugiau sunkumų?“ aptariami dažniausiai tėvus neraminantys klausimai ir vaikų/paauglių elgesys, keliantis suaugusiems iššūkių. Pateikiamos Paramos vaikams centro psichologių rekomendacijos, kaip jį suprasti ir tinkamai reaguoti, kaip priimti vaikų jausmus ir padėti jiems išgyventi sunkų pandeminį laikotarpį. 

 


 

Vaikai auga saugūs, laimingi, sėkmingi ir emociškai sveiki tik tuomet, kai šalia esantys suaugusieji su jais kuria pagarbius ir patikimus santykius. Tačiau kasdieniame gyvenime visiems nutinka įvairių nesusipratimų, tėvai ne kartą atsiduria nerimą keliančiose situacijose ir tikrai visus užgriūna nesusikalbėjimų su vaikais bei konfliktų bangos. Kibirkščiuojant įtampai, dažnai nelengva susivaldyti ir priimti tinkamus, be to, vaikui saugius sprendimus. Taip pat neretai sunku rasti žodžius, kurie nuramintų, paguostų ar padrąsintų vaiką. 

 

Leidinyje „Kaip kurti stiprų ryšį su vaiku?“ rasite rekomendacijų, kaip megzti tvirtą ryšį su vaikais, labiau suprasti jų elgesio priežastis, parinkti tinkamus žodžius, kai vaiką reikia nuraminti ar sudrausminti.