Paskelbta: 2015 09 10

Gabrielė ir Edita: „Mes išskirtinės viskuo“

Močiutė Nijolė, tėtis Algimantas, dvylikametė Gabrielė ir knygų pardavėja Edita, kuriai trisdešimt. Ką šie žmonės turi bendro? Jie tapo artimi „Big Brothers Big Sisters“ programos pagalba. Dabar programos savanorė Edita gali didžiuotis – Gabrielės artimieji ją laiko dar vienu šeimos nariu.

Didžioji draugė Edita ir mažoji draugė Gabrielė bendrauti pradėjo prieš dvejus metus. Jos susitiko neatsitiktinai – abi kreipėsi į Paramos vaikams centrą ieškodamos to, ko trūko gyvenime. Gabrielei tai – draugai ir bendravimas. Vienišumą dar paskatino kraustymasis – tėčio žodžiais, „viskas liko ten“. Edita, savo ruožtu, ieškojo, kaip turiningai praleisti laisvalaikį.

Dėl tėčio regėjimo problemų šeimai sunku rasti aktyvių pramogų, todėl savanorė ne tik bendrauja su Gabriele, bet ir padeda jai susipažinti su Vilniumi, aplankyti miesto renginius ir šventes. Draugės susirašinėja žinutėmis, kartu sprendžia namų darbų užduotis, ypač mėgsta eiti į kiną. Programos metu jos viena kitai dovanoja šilumą ir paramą, bei kasdienes pergales – Gabrielė tapo drąsesnė ir rado daugiau draugų, o Edita išmoko pinti apyrankes ir virtuoziškai žaisti kortomis.

Draugystėje džiaugsmas Editą ir Gabrielę lydi nuolat: aplankydamos naujas vietas ir planuodamos savo susitikimus jos auga ir augina draugystę. Galvodamos apie savo draugystę jos sako – „mes išskirtinės viskuo“, ir neklysta. O programoje jos – dar viena laiminga vaiko ir savanorio pora.

Gabrielės ir Editos draugystę papasakojo: Izabelė Nebilevičiūtė

Draugystės kadrus sugavo: Ugnius Naudžius